Урок з основ здоров'я в 4 класі на тему:
"Харчування і здоров'я"
Тема: «Здоров’я і харчування»
Мета: поглибити знання учнів з основних правил харчування та
приготування їжі; виховувати навички культури і гігієни правильного харчування,
бережливого ставлення до свого здоров’я; розвивати вміння розподіляти види
харчових продуктів для споживання протягом доби (сніданок, обід, вечеря);
формувати мотиваційну установку на споживання корисної для здоров’я їжі.
Обладнання: Робота за таблицею
«Складові їжі»,
підручник, ,
маркери, олівці, картки «ТАК» (з написом зеленого кольору), карки «НІ» (з
написом червоного кольору),
картки із зображеними харчовими продуктами; стікери.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Усі сідайте тихо, діти!
Домовляймось
– не шуміти,
Працювати
час настав.
Тож і ми
часу не гаймо,
Наш урок розпочинаймо!
ІІ. Мотивація навчальної
діяльності.
1. Бесіда.
Складіть із літер Д З О Р В’ О Я слово. (Здоров’я).
Що таке здоров’я?
Чи можете ви сказати про себе: «Я
здоровий»?
Продовжимо бесіду вправою
«Мікрофон». Свої відповіді починайте зі слів: «Я здоровий, тому що …».
2. Мозковий штурм
- Що ви любите їсти ? Прикріпіть свої малюнки зі своєю
улюбленою стравою.(Діти готують малюнки
вдома)
3.
Вправа «Чарівні слова».
Вчитель дає установку, що за його словесною командою
дітям потрібно виконати рухи, але їх можна виконати тільки у тому випадку, якщо
вчитель скаже «Будь ласка».
1. Поплескайте, будь
ласка, в долоні.
2. Стукніть лівою
ногою.
3. Плигніть на
місці.
4. Помахайте
сусідові по парті, будь ласка.
5. Покажіть язика.
6. Присядьте на
стільці.
7. Посміхніться,
будь ласка.
ІII. Повідомлення теми уроку
і завдань уроку.
Діти, наш урок
присвячений вивченню основ правильного повноцінного харчування та його впливу
на здоров’я людини. Під час уроку ми навчимося вибирати їжу, корисну для
здоров’я, яка містить вітаміни різних груп.
IV. Первинне сприйняття й
усвідомлення нового матеріалу.
Що допоможе вам зростати
здоровими? (Відповіді дітей)
1.
Розповідь вчителя з елементами бесіди
Як ви думаєте, яка їжа корисна? (З великою
кількістю вітамінів.)
Що таке вітамін?
Для нормального зростання та розвитку
людському організму необхідні різноманітні вітаміни. Позначаються вони буквами
латинського алфавіту — А, В, С, Б, К і т. д. Людина, котра одержує з їжею
достатню кількість вітамінів, рідше хворіє, має здорові зуби, волосся, шкіру.
Енергія, яку витрачає наш організм у процесі життєдіяльності, відновлюється
лише за рахунок їжі, тому вона має бути поживною, з достатньою кількістю
білків, жирів, вуглеводів, вітамінів.
2. Робота за таблицею «Складові їжі».
3.(Драматизація казки)
«Суперечка
друзів».
Автор: В одному
незвичайному царстві, у казковій державі жили-були нерозлучні друзі Білок,
Жирок та Вуглеводик. Якось друзі посперечалися між собою, хто з них
найважливіший.
Білок. (Гордо.) Я
найважливіша. Я потрібна як будівельний матеріал для організму. Без мене не
утворюються нові клітини, а коли нема росту – нема життя.
Жирок. Я теж потрібен
організму. Якщо мене немає, організм не отримає тепла, вистигне і помре.
Вуглеводик. Усе в світі
створено руками людини: одяг і взуття, їжа і телевізор, все зроблено її працею.
І якщо мене не буде, організм не рухатиметься, людина не буде жити.
Організм. (Почувши це.)
Будинок складається з блоків, перекриттів, цементу і цегли, віконних і дверних
рам; і якщо не буде хоч одної деталі, будинок зруйнується. Ось так і я. Всі ви
для мене потрібні: Білок, Жирок і Вуглеводик. Завдяки вам я росту, живу, працюю
і навчаюсь.
V.
Узагальнення і систематизація знань.
1. Робота
з підручником
Читання статті «Здоров'я і харчування».
Бесіда за малюнками підручника (с. 17).
Виберіть із запропонованих страв корисні для
здоров'я на сніданок та обід.
Обговорення правил повноцінного харчування,
наведених у підручнику.
-
Чи дотримуєтесь ви правил повноцінного харчування?
-
Розкажіть, які правила поведінки за столом вам відомі.
2.Літературна вікторина «Які з
вітамінів є в продукті?»
1.Чим пригощала Лисичка свого приятеля Журавля? (каша – вуглеводи)
2.Без чого борщ не сядеш їсти? (без хліба – вуглеводи)
3.Що так старанно тягли із землі дід, баба, внучка, собака, кіт, мишка? (ріпку
– вуглеводи)
4.Що приготувала Машенька для того, щоб потрапити додому? (пиріжки –
вуглеводи)
5.Яка улюблена страва Карлсона? (варення – вітамін С)
6. Що полюбляє кіт Матроскін? (молоко –білок)
7. Скажіть, в якій казці всі герої – овочі і фрукти? («Пригоди Цибуліно»
– вуглеводи)
8. Що знесла курочка Ряба? (яйце –білок)
9. Що Лисичка скидала з воза? (рибу – білок)
Висновок : отже, діти , до складу їжі відносимо які вітаміни? Чим вони
корисні для організму?
3.а)Гра «Країна Здоров'яків».
Учитель
називає продукти харчування, а діти сигнальними картками вказують на негативну
та позитивну їжу.
Риба, чіпси, кефір, цукерки, капуста, морква,
сало, торт, каша, фанта, цибуля, яблуко, пепсі, соняшникова олія, груша.
б) Визначення корисних продуктів (робота в групах).
(На дошці прикріплені малюнки
із зображенням харчових продуктів: молоко, яблуко, сік, сир, картопля, чіпси,
мівіна, сухарики, копчена ковбаса, компот, газований напій, кока-кола,
солодощі, мед, риба, олія, морозиво, смажене м’ясо, солоний огірок, гамбургер).
Завдання для учнів:
І група: Вибрати і назвати
корисні для здоров’я продукти. Які страви можна з них приготувати?
ІІ група: Вибрати і назвати
шкідливі для здоров’я продукти. Пояснити свій вибір.
VІ. Рефлексія.
1. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ».
Вчитель. Яку користь приносить
їжа?
VII.
Підбиття підсумків уроку
Що нового ви дізналися на уроці?
Для чого людині потрібно їсти?
Якою має бути їжа?
Вчитель. Діти, пам’ятайте! Нема більшого багатства, як
здоров’я ваше. На радість всім – і тату, й мамі ростіть усі здорові й гарні.
Комментариев нет:
Отправить комментарий