Дистанційне навчання музика для 6 класу

  

І СЕМЕСТР

17.10

Тема. ЗВУЧИТЬ РОМАНС

ПРИВІТ, МІЙ ДРУЖЕ! НА ТЕБЕ ЧЕКАЄ НЕЗАБУТНЯ ЗУСТРІЧ З РОМАНСОМ. ЦЕЙ ЖАНР КАМЕРНО-ВОКАЛЬНОЇ МУЗИКИ ПОДАРУЄ ТОБІ ЛІРИЧНИЙ НАСТРІЙ ТА ЗАДОВОЛЕННЯ.

Поезія і музика беруть початок з одного джерела — з душі людини, з глибинного світу її почуттів. Інакше хіба могло б виникнути таке диво, як пісня, та ще й лірична? Радісна й журлива, сповнена тривоги і мрій про щастя, вона стала постійним супутником людини.


Термін «романс» виник в Іспанії. Спершу так називали світську пісню, що виконувалася рідною, романською (іспанською), а не латинською мовою, обов’язковою на ті часи в церковному співі. Згодом цей термін поширився у країнах Західної Європи і закріпився за музично-поетичними творами для голосу з інструментальним супроводом.

Коріння українського романсу сягає одноголосних пісень без супроводу в їхніх найкращих лірико- драматичних зразках. Розквіт у XVIII ст. — першій половині XIX ст. ліричної поезії, захоплення інструментальною музикою, зокрема грою на бандурі, гітарі, гуслях, фортепіано, сприяли формуванню пісні з супроводом. Термін «пісня-романс» найбільш відповідає сутності жанру, що став перехідним від народної ліричної пісні до романсу.

Цікаво знати, що в українській музиці щодо романсу вживають також термін «солоспів», який буквально означає «пісня, призначена для сольного виконання».

ПРЕГЛЯД ВІДЕОРОЛИКА


РОЗГАДАЙ РЕБУС



РОМАНС(ісп. romance — романський) одноголосий камерний вокальний твір з
інструментальним супроводом, який виник в Іспанії та набув поширення в інших країнах

СЛУХАННЯ МУЗИКИ
Романс «Черемшина» (муз. В. Михайлюка, сл. М. Юрійчука) у виконанні голос Квітки Цісик - Ніна Матвієнко - Оксана Муха

Романс «Не щебечи, соловейку» (муз. М. Глінки, сл. В. Забіли) у виконанні А. Солов’яненка
Анатолій Борисович СОЛОВ’ЯНЕНКО
Всесвітньо відомий український співак (лірико- драматичний тенор), неперевершений виконавець романсів, українських народних пісень та оперних партій. Гнучкий, виразний голос повного діапазону, досконала техніка вокалу й темпераментність виконання стали взірцем майстерності не лише для вітчизняних. а й для зарубіжних співаків. Творчість і чудовий голос співака високого оцінювали П. Домінґо та Л. Паваротті.
РОЗУЧУЄМО ПІСНЮ
«Колискова майбуття» (Слова і музика В. Дроботенко)

На інтерактивній дошці натиснувши на мітку - дай відповіді на питання, прослухай і впізнай музичний твір, та впізнай виконавця.


11.10

Тема:ГІМН - УРОЧИСТА ПІСНЯ


ДОБРОГО ДНЯ, ДРУЖЕ! СЬОГОДНІ ДЛЯ НАС
БУДЕ ЛУНАТИ НАЙГОЛОВНІША ПІСНЯ
НАШОЇ КРАЇНИ - ДЕРЖАВНИЙ ГІМН
УКРАЇНИ. А ЩЕ МИ ОЗНАЙОМИМОСЯ З ІСТОРІЄЮ ГІМНУ ЯК ЖАНРУ МУЗИКИ
Історія гімну дуже давня. Відомо, що гімн як жанрова форма поезії еволюціонував з культових пісень, що завершувалися молитвою до культового божества в Єгипті, Месопотамії, Індії. В Елладі гімн співали на честь Аполлона (пеан), Діоніса (дифірамб). У добу Середньовіччя його виконували як хорал. Гімн поширився також і в ренесансно-бароковій Україні (кондак).

СЛУХАННЯ МУЗИКИ
Слова П. чубинського, музика М. Вербицького
Державний гімн України у виконанні Національного

заслуженого академічного народного

хору України ім. Г. Вірьовки та Державного симфонічного оркестру України.


Гімн дітей України - у виконанні учасників "Little Blues" (Rock version)



ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ГІМНУ УКРАЇНИ
Історія створення українського гімну розпочалася з осені 1862 року. Тоді український етнограф, фольклорист, поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому в майбутньому судилося стати текстом національного, а згодом — і Державного гімну українського народу. Вірш одразу здобув популярність. Його було опубліковано у львівському журналі «Мета» 1863 року. Михайло Вербицький, захоплений змістом вірша, написав до нього музику.
Уперше твір почали виконувати як Державний гімн у 1917 році, а 1939 року він був затверджений як гімн Карпатської України.
Офіційно музичну редакцію Державного гімну Верховна Рада України ухвалила 15 січня 1992 року; слова гімну затверджено «Законом «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року: «Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського».
ГІМН УКРАЇНИ - ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ


КАВЕРБАНДУРА ТА БАЯН



«Молитва за Україну» у виконанні Михайла Хома (DZIDZIO) разом з Молодіжним симфонічним оркестром України, слова О. Кониського, музика М. Лисенка

DZIDZIO — мегапопулярний український співак, композитор, актор, режисер і продюсер кіно. Кількість переглядів в YouTube каналі DZIDZIO сягає більше 400 000 000. Він один з перших українських артистів, який зібрав концерт на стадіоні «Арена Львів», має десятки музичних нагород та три «Золоті Дзиґи» Української Кіноакадемії за фільми «DZIDZIO Контрабас» та «DZIDZIO ПЕРШИЙ РАЗ»

СПІВАЄМО ПІСНЮ
"Ой у лузі червона калина" – гімн Українських січових стрільціВ


«Ой у лу́зі черво́на кали́на…» - українська пісня,
написана на початку 1914 року в підавстрійській Галичині Степаном Чарнецьким за мотивами останнього куплету козацької пісні XVII століття «Розлилися круті бережечки»

"Ой у лузі червона калина" співають у різних країнах!
Пісня стала символом українського духу у війні проти російських окупантів. Як "Ой у лузі червона калина" виконують у Фінляндії, Естонії, Малайзії, Індії, Канаді, ПАР, Бразилії, США, Польщі, Південній Кореї, Білорусі, Литві, Німеччині, Грузії, Латвії.

    Складаємо пазли


ТЕМА 1. ЖАНРИ КАМЕРНО-ВОКАЛЬНОЇ МУЗИКи
ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ЗНАННЯ 5-6 УРОКУ ВИКОНАВШИ Тестові завдання
РОЗУЧИТИ АРАНЖУВАННЯ ГІМНУ УКРАЇНИ


13.09.2022р
Тема: ІСТОРІЯ ВОКАЛЬНОЇ МУЗИКИ
ДОБРОГО ДНЯ, МІЙ ДРУЖЕ! ПРОПОНУЮ ТОБІ ОЗНАЙОМИТИСЯ З ІСТОРІЄЮ ВОКАЛЬНОЇ МУЗИКИ. НА ТЕБЕ ЧЕКАЮТЬ ЦІКАВІ ФАКТИ, ПОДІЇ ТА ЗУСТРІЧІ З ВИДАТНИМИ ВОКАЛІСТАМИ.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ТОГО, АБИ  ГАРНО СПІВАТИ?

Зазирнімо в історію вокальної майстерності.

У країнах Західної Європи школи вокалу
сформувалися ще в XVII столітті, і кожна з них
характеризувалася особливим способом
звуковидобування та манерою звуковідтворення.

Утворення італійської вокальної школи пов’язане з виникненням жанру опери.


РОЗГАДАЙТЕ РЕБУС І СКАЖІТЬ ВИЗНАЧЕННЯ ЦЬОГО СЛОВА.
Представники італійської школи виділялися досконалою технікою бельканто іпрофесійно поставленим голосом. Саме на особливостях цього стилю побудовано сольні партії в операх В.А. Моцарта, Е. Доніцетті, Дж. Россіні та інших відомих оперних композиторів кінця XVIII — першої половини XIX століття.

Бельканто (італ. bel canto — прекрасний спів) стиль вокального виконання, особливо поширений в італійському оперному мистецтві XVII—XIX ст. Вимагає від співака досконалої техніки, бездоганної наспівності, віртуозного виконання, тривалого дихання, зв’язності, легкості, вишуканості та насиченості співу.
КЛАСИФІКАЦІЯ ГОЛОСІВ
Гра "Класифікація голосів"
СЛУХАННЯ МУЗИКИ
Джузеппе Верді
Арія герцога з опери Ріголетто
НАЙВИДАТНІШІ ТРИ ТЕНОРИ, ВИКОНАВЦІ
ІТАЛІЙСЬКОЇ ОПЕРНОЇ ШКОЛИ XX СТОЛІТТЯ.

    X. Каррерас

П. Домінго
Л. Паваротті
Джузепле Фортуніно Франческо ВЕРДІ (1813—1901)
Видатний італійський композитор, диригент. Автор 26 опер, струнного квартету, романсів та церковної музики (найвідоміший твір — «Реквієм»), Чудові опери Верді — «Ріголетто», «Бал-маскарад», «Травіата», «Трубадур», «Фальстаф», «Отелло», «Аїда» — донині не сходять зі сцен оперних театрів усього світу.
Лучіо Далла «Пам ’яті Карузо» у виконанні
Лучано Паваротті.

-
Прослухайте музичний твір  
Лучіо Далла


Енріко КАРУЗО (1873-1921)


Знаменитий італійський оперний співак, тенор, майстер мистецтва бельканто. Володів голосом неповторного тембру, в якому природне баритонове оксамитове звучання нижнього і середнього регістрів поєднувалося з блискучими теноровими верхами. З однаковим успіхом виконував ліричні й героїко- драматичні партії в різних операх та неаполітанські пісні.
Карузо одним із перших серед оперних співаків зафіксував основну частину свого репертуару на грамофонних платівках.
СПІВАЄМО ПІСНЮ
Пригадайте, що вам відомо про манери виконання вокальних творів.
Народні та деякі авторські пісні виконують у народній
манері —широко і дзвінко під супровід народних інструментів чи без супроводу(а капела) переважно


фольклорними колективами або солістами.

Сучасні популярні пісні звучать частіше під фонограму у виконанні естрадних
співаків та гуртів. Це — естрадна манера виконання.

А в оперному театрі, концертному залі та філармонії вокальні твори виконують в академічній манері.


Заспівайте пісню «Шкільний корабель» своїм рідним та друзям.

ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ЗНАННЯ З 1-2 УРОКУ ВИКОНАВШИ ТЕСТ

- Зробити скрін після проходження тесту та прислати бали в групу.





07.09

ТЕМА:ЖАНРОВА ПАЛІТРА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

ПРИВІТ, МІЙ ДРУЖЕ! ЗАПРОШУЮ ТЕБЕ ДО КРАЇНИ МУЗИЧНИХ ЖАНРІВ, ДЕ ТИ ЗМОЖЕШ БІЛЬШЕ ДІЗНАТИСЯ ПРО БАГАТУ ЖАНРОВУ ПАЛІТРУ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА


Музичне мистецтво володіє унікальною властивістю: за допомогою звуків воно доносить до слухача думки та почуття композитора, втілені в художніх образах. Звісно, кожен слухач по-своєму сприймає і розуміє музичний твір, складає власну думку про його зміст та засоби виразності відповідно до своїх поглядів, смаків, досвіду.А як визначити, у якому жанрі написано твір?

У кожній сфері художньої діяльності людини класифікацію за жанрами здійснюють залежно від специфіки того чи іншого виду мистецтва. Наприклад, портретний жанр, пейзаж, натюрморт виділяють тількибразотворчому мистецтві; етюд,пісня, романс, п ’єса

притаманні декільком видам мистецтва:літературі, музиці й театру

МУЗИЧНИЙ ЖАНР -  (франц. genre — рід, вид, тип, манера)— багатозначне поняття, що характеризує розподілмузичної творчості за родами та видами.

Жанри відрізняються один від одного особливостями змісту і форми, що зумовлено різними життєвими й культурними цілями.


СЛУХАННЯ МУЗИКИ
Е.Ґрі
Концерт для фортепіано з оркестром

ля-мінор ( І ч.)


у виконанні Христини Михайліченко (11 років) національний камерний ансамбль "Київські солісти" Національна Філармонія України


Важливе місце у творчій спадщині Е. Гріга займає фортепіанна мініатюра (близько 150 творів) та вокальна лірика. Серед найвідоміших інструментальних творів — фортепіанний концерт і музика до драми Г. Ібсена «Пер Ґюнт».
ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ
Прослухайте фортепіанний концерт Е. Гріга ще раз.

Візьміть пензлик та акварельні фарби і намалюйте невеликий етюд, відтворивши на папері настрій і образи, які навіяла вам музика.

РОЗУЧУВАННЯ ПІСНІ

«Шкільний корабель» слова К. Ібряєва, музика Г. Струве

                            СКЛАДАЄМО ПАЗЛИ

Прослухайте декілька своїх улюблених музичних творів і визначте, до яких жанрів вони належать.



























































31.05.2022

        Підведення підсумків за семестр

                            Складаємо пазли 

                                      Пазли

- Перейдіть за посиланням, виберіть один з видів  пазлів на любу тематику, складіть картинку і до відповідного малюнка підберіть 2-3 пісні. Та пришліть у групу вайбер  ваші роботи. Бажаю удачі!!!


СПІВАЄМО ПІСНЮ

- Розучити пісню Н.Май "Маки червоні"


ЗГАДАЙТЕ ГРУПИ МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ НАТИСНУВШИ НА

Гра "Музичні інструменти"



24.05.2022

ЗВУЧИТЬ СИМФОНІЧНА МУЗИКА

Ось і завершується наша подорож Країною симфонічної музики. Сподівюсь, вона була приємною та цікавою, а твої музичні враження й уподобання продовжать жити в твоєму серці.

Сьогодні запрошую тебе в зал філармонії - сьогодні там прем'єра вечора інструментальної музики.

Філармонія - (від грец. φιλοσ — любов, та αρμονία — гармонія) — концертна

організація, що пропагує музичні твори, різні жанри естрадного мистецтва. Назва «філармонія» з'явилася у 17 ст., як назва товариств любителів музики. З 19 ст. головною метою філармонічних товариств стало плекання симфонічної музики.
          Національна філармонія України                                     
Берлінська філармонія

Перш ніж почнемо слухати музику, давайте згадаємо, що таке концерт (як музичний жанр)?

Концерт (від лат. concerto — змагаюсь)жанр великого, віртуозного захарактером музичного твору длясоліста з симфонічним оркестром. Жанрконцерту виник ще в XVII столітті узв'язку з інтенсивним розвиткомскрипкового виконання.

В інструментальному концерті сольним інструментом може бути фортепіано, духовий інструмент, струнний інструмент, орган та інші.
Сьогодні в своїй віртуозності і доскональної
гри будуть змагатися симфонічний оркестр з
фортепіано.
        СЛУХАННЯ МУЗИКИФеренц Ліст Концерт №1 для фортепіано з оркестром мі-бемоль мажор
            Ференц (Франц) ЛІСТ (1811-1886)
Угорський композитор, піаніст, педагог, диригент, публіцист, представник музичного романтизму, засновник угорської композиторської школи. Ференц Ліст — перший піаніст, який виступав із сольними концертами, котрими заслужив визнання як професіоналів, так і загальної публіки. Попри те, що немає жодного запису його гри, він вважається одним із найвпливовіших піаністів тодішньої епохи. Одночасно був відомий своєю благодійністю: допомагав жертвам стихійних лих, сиротам, безкоштовно вчив талановитих студентів, також сприяв фонду пам'яті Бетховена, пожертвувавши значні кошти на відкриття консерваторії у Будапешті. Багато з його фортепіанних творів увійшли до традиційного репертуару — зокрема «Угорські рапсодії», «Соната сі-мінор» та два фортепіанні концерти. Зробив численні фортепіанні транскрипції популярних сцен із опер, симфоній, каприсів Паганіні та пісень Шуберта. Був автором хорової, вокальної та симфонічної музики.

ЖИТТЯ КОМПОЗИТОРА

                            перші такти твору
Концерт №1 для фортепіано з оркестром складається із чотирьох розділів. Композитор розпочав роботу над твором, коли йому було лише 19 років, а потім змінював та дописував його упродовж тривалого часу. В 1849 році роботу над твором було завершено.

24-25 травня 1847 року в Чернівцях виступив відомий угорський композитор і піаніст Ференц Ліст. Ференц Ліст приїхав до Чернівців 22 травня і пробув у місті тиждень. Він дав два концерти у великому залі готелю "Молдавія", який на той час був центром культурно- мистецького життя не тільки міста, але й усієї Буковини. Незважаючи на високу ціну квитків, всі місця були зайняті. Поціновувачі таланту піаніста з’їхалися з усього краю.
Біля філармонії в Чернівцях встановлений цікавий пам'ятник Ференцу Лісту, який був відкритий в жовтні 2015 року. Він виконаний у вигляді перевернутого рояля має чорно-білу мозаїку, яка нагадує клавіатуру фортепіано, і є музичним (натискаєш кнопочку і насолоджуєшся Угорською рапсодією №2). А на самій верхівці сидить сам композитор - дуже мініатюрний.


В Ужгороді є своя цікава туристична родзинка — бронзові міні-скульптурки. Це чудові маленькі пам’ятники, присвячені цікавим історичним постаттям, персонажам чи міфічним героям. Автором бронзових міні-скульптур є Михайло Колодка — сучасний ужгородський скульптор. У найнесподіваніших місцях можна зустрітиБравого

Швейка, Моцарта, Статую Свободи, Ференца Ліста,

художника Глюка, Джона Лордаз гурту Deep

Purple, скульптурки їжачків і кубику-рубику та

багато інших цікавинок. Колекція міських бронзових мініатюр постійно поповнюється новимискульптурами.

                    Гра "Впізнай композитора"

            Гра "Інструментальна музика"

        СПІВАЄМО

НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯТА ВИКОНАЙТЕТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ТЕМИ

"ЗВУЧИТЬ СИМФОНІЧНА МУЗИКА"



17.05.2022р

СИМФОНІЧНА СЮЇТА

Сьогодні ми продовжимо знайомство з жанрами симфонічної музики. А ще я запрошу вас в музичну казку, створену відомим композитором.

У музиці багатьох композиторів живе казка. Звуки інструментів симфонічного оркестру «оживляють» казкових героїв. Відомим казкарем став композитор МиколаРимський-Корсаков

«Казкова» творчість композитора настільки яскрава і різнобарвна, що його називають найбільшим казкарем серед музикантів. Це тому, що казка чарувала Миколу Андрійовича все життя. Мама майбутнього композитора чудово виконувала народні пісні, які залишились в його пам’яті назавжди. Писав здебільшого програмні симфонічні твори. В доробку композитора 15 опер.Свою першу симфонію написав у віці 19-ти років.


Найвидатніші твори М. Римського-Корсакова для оркестру —«Іспанське капричіо» і симфонічнасюїта «Шехеразада».

СЛУХАННЯ МУЗИКИ
М. Римський-Корсаков симфонічна сюїта                             «Шехеразада»

Микола Римський-Корсаков був у захопленні відарабських казок, які тисячу й одну ніч оповідала

прекрасна та чарівна Шехеразада. В цих казках


грізний та жорстокий султан Шахріяр страчував усіх

жінок, і порятунку від цього не було. Але султанша Шехеразада врятувала своє життя тим, що зумілазацікавити султана казками. Вона розповідала їхупродовж 1001 ночі так,що Шахріяр постійновідкладав її страту, а зрештою і зовсім змінив своїнаміри. Багато історій переповіла йому Шехеразада,наводячи вірші поетів й слова пісень, приплітаючиказку до казки й оповідь до оповіді.

        

Сюїта (франц. suite) — циклічний

інструментальний твір, що складається з кількох контрастних частин, об'єднаних
тематично.
Термін «сюїта» був уведений у другій половиніXVII століття
французькими композиторами.Симфонічна сюїта "Шахеразада"
складається зчотирьох частин. Кожна частина має власну
програму та відповідну назву. Симфонічна сюїта
«Шехеразада» належить до таких програмних
творів, у яких головна тема та основний образ зумовлені назвою.

І частина - «Море і Синдбадів корабель»

II частина - «Фантастична оповідь царевича Календера»

ІІІ частина - «Царевич та царівна»

IV частина - «Багдадське свято. Море. Корабель розбивається об скелю

з мідним вершником.Кінцівка»


Усі чотири частини не пов'язані між собою послідовним розвитком сюжету.

Музичний матеріал «Шехеразади» неодноразово використовували як основу для нових композицій у сфері як академічної, так і естрадної музики. У 1910 році М. Фокін поставив балет «Шехеразада» на музику Римського-Корсакова. Англійська рок- група «Deep Purple» виконала обробку першої частини «Шехеразади» як електроорганної композиції («Medley: Prelude to Happiness»).


            СКЛАДІТЬ ПАЗЛИ "ШЕХЕРАЗАДА"


                                СПІВАЄМО

Розучимо пісню Наталії Май "Пісня про Україну"

НАТИСНІТЬ НАПОСИЛАННЯ
ТА ВИКОНАЙТЕ ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ТЕМИ"СИМФОНІЧНА СЮЇТА"






10.05.2022р.

        УКРАЇНСЬКА СИМФОНІЧНА ПОЕМА

Музичний та літературний жанр поеми.

У літературі поема — це ліро-епічний віршований твір, у якому зображені значні події та яскраві характери (переважно головних героїв), а розповідь про героїв супроводжується розкриттям авторських роздумів та переживань.

Симфонічна поема зазвичай має одну частину, складену за програмою літературного, живописного, філософського чи історичного походження. Засновником цього жанру вважається видатний угорський композитор Ференц Ліст, який написав 13 симфонічних поем.

        Симфонічна поема «Прелюди»


Симфонічна поема- жанр симфонічної музики,одночастинний твір для симфонічного оркестру зпрограмою літературного, живописного або (рідше)філософського чи історичного походження.

Поява та розвиток цього жанру тісно пов'язані з ідеєю синтезу мистецтв, а також ідеєю значення мистецтва як важливого виховного та просвітительського чинника, що були поширені в епоху романтизму.

Симфонічній поемі властивий вільний розвиток музичного матеріалу, що сполучає різні принципи формоутворення, найчастіше сонатність і монотематизм із циклічністю й варіаційністю. Після Ф. Ліста в цьому жанрі працювали К. Сен-Санс, Б. Сметана, А. Дворжак, Р. Штраус, С. Рахманінов та інші.

  Р.Штраус                              С.Рахманінов

К. Сен-Санс                           Б. Сметана  

С. Людкевич Симфонічна поема             «Пісня юнаків»


Станіслав Пилипович ЛЮДКЕВИЧ (1879-1979)

Український композитор, музикознавець, фольклорист, педагог. Доктор музикознавства. У його творчому доробку є опери, симфонічні та фортепіанні поеми. У цих творах композитор постає перед нами як митець, який намагається осягнути всі глибини і суперечності життя, віддати належне його трагедійності та водночас залишити за собою право на просте і здорове сприйняття, на сковородинську філософію любові, на соковиту козацьку іронію та м'яку усмішку щасливої людини, закоханої в цей недосконалий світ...
                        

        СПІВАЄМО ПІСНЮ


ГРА "ІНСТРУМЕНТИ СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ"


Кожне запитання - це початок рядка у пісні. Знайдіть у запропонованих варіантах продовження цього рядка, виділіть його "галочкою". Внизу праворуч натискайте на синій кружечок для перевірки своєї відповіді і для переходу на наступне питання.



03.05.2022р.

СИМФОНІЧНІ ВАРІАЦІЇ

                    Гра "Музичний кросворд"

СЬОГОДНІ МИ ПОЗНАЙОМИМОСЯ ЗМИСТЕЦТВОМ ВАРІЮВАННЯ У СИМФОНІЧНІЙ МУЗИЦІ.

ЗАПРОШУЮ ВСІХ ДО ІСПАНІЇ


Іспанія, офіційно Королівство Іспанія — держава на

південному заході Європи. Країна цікава своєю культурою, країна кориди, пристрастної музики і танців.

ВИ КОЛИ-НЕБУДЬ СЛУХАЛИ ТАНЦЮВАЛЬНУ МУЗИКУ ІСПАНІЇ?

Вже з початку XIII століття музика Іспанії була відома мистецтвом гри на гітарі. Сьогодні традиційний музичний інструмент представлений двома видами:

фламенко та акустичною гітарою.



ІСПАНСЬКІ ТАНЦІ

Сарабанда ,-це танець, який був популярний в
Іспанії в XVI столітті. Його назва в перекладі з іспанського sacra banda переводиться - "священний обряд".

В 1560-і роки з церковного святкового ходу вона переродилася в спокійну хореографію. Її сенс полягав в русі пар вперед і назад, а потім в проходженні між двома рядами інших учасників.

Фанданго -
танець, який традиційно виконувавсяв парі і супроводжувався співом і кастаньєтами,що підкреслюють ритмічний малюнок. Пізніше доспіваків приєдналися і музиканти, що граютьтанцюючим на гітарі, бандурі або лютні. Ліричний,піднесений, пристрасний танець закоханих, зживими, витонченими рухами. В деяких випадкахфанданго набуває і форми змагання в майстерності.

Хабанера - (від назви міста La Habana - Гавана) кубинський танець, який по своєму ритму близький до танго.

Сегідилья - є різновидом іспанського танцю усупроводі пісень. Виник в XV - XVI століттях.Тексти пісень переважно мають ліричний абожартівливий зміст. Акомпануючі інструменти -кастаньети, гітари, мандоліни, лютні. Іноді берутьучасть флейти та барабани.




Хота-
це парний танець, в якому танцюючі змагаються в спритності і кмітливості.

Болеро -
(ісп. bolero) — іспанський парний народний танець та музичний жанр, що виник наприкінці XVIII століття. Музика у ньому підкреслюється ударами кастаньєт.


Туті- це виконання музики всім складом оркестру, хору.

Таким чином протягом 24 варіацій у звучанні оркестру:

  • - незмінними залишаються ритм, мелодія;

  • - змінюється забарвлення звучання, тембр та динаміка, гучність звучання.


Творчість французького композитора Моріса Равеля припадає на межу ХІХ-ХХ століть. У період

нових модерністських напрямків його мистецтво відзначалось оптимістичністю та класичною ясністю. Моріс Равель казав: "Нiколи не перестаю вчитись у Моцарта!". Їх часто порівнюють, адже обидва композитори створили музичний свiт мрiй, нiжностi, витонченостi та краси. Равель вніс у музичне мистецтво багато нового, оригінального. Його музика відрізняється динамічністю, ритмічною напруженістю та гостротою. Равель писав твори різних жанрів – опери, балети, симфонічні та інструментальні твори, фортепіанну музику, пісні. Велике місце серед них займав танець. Композитор звертався до різноманітних танцювальних жанрів:
менуету, хабанери, вальсу пізніше – до фокстроту та блюзу.
СЛУХАЄМО МУЗИКУ

Варіаційна форма - музична форма, в якій
основна тема зазнає різноманітних змін
(варіацій).

Цікаво, що варіації бувають і в інших сферах життя. Наприклад: у математиці (варіація функції, варіаційне числення), в біології (генетична варіація), у фізиці (варіаційний метод, магнітна варіація).

ХОРЕОГРАФІЧНА ПОСТАНОВКА ТА НЕЗВИЧАЙНЕ ВИКОНАННЯ "БОЛЕРО"



    СПІВАЄМО ПІСНЮ



З ТЕМИ "СИМФОНІЧНА ВАРІАЦІЯ"
НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯТА ВИКОНАЙТЕДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ НАСПІЛЬНІЙ ДОШЦІ PADLET"МУЗИЧНЕМИСТЕЦТВО 6 КЛАС" стовпець "ТАНЕЦЬ"

ПОЯСНЕННЯ: В СТОВПЕЦЬ "ТАНЕЦЬ"

ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕО КЛАСИЧНОГО ТАСУЧАСНОГО ТАНЦЮ З НАЗВОЮ ТА КОРОТКИМОПИСОМ - СТВОРЮЄМО КОЛЕКЦІЮ ТАНЦЮВАЛЬНОЇМУЗИКИ. РОБОТУ ПІДПИСАТИ - ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я ТА КЛАС.

БАЖАЮ УСПІХУ!

26.04.2022р

Тема .Концерт для друга

                Гра "Музика Класицизму"

У сучасному житті ми часто вживаємо слово "КОНЦЕРТ" в різних значеннях:

  • -Публічне виконання музичних творів (можливо у поєднанні з хореографічними, декламаційними і іншими номерами).
  • -Піти на концерт
  • -Дати концерт
  • -Концертний зал
  • - Виступити з концертом

  • Концерт буває:
  • 1.Класичний

 

                        2.Естрадний               


3.Сольний 


4. Хореографічний


5.Літературний
          

Але більше раннє значення цього слова абсолютно інше:

Концерт (від лат. concerto — змагаюсь)жанр великого, віртуозного за характероммузичного твору для соліста зсимфонічним оркестром. Жанр концертувиник ще в XVII столітті у зв'язку зінтенсивним розвитком скрипкового виконання.

Перші концерти для оркестру з одним сольним інструментом (скрипкою) створив Антоніо Вівальді.В його творчості циклконцерту набув тричастинної форми (швидка повільна - швидка).

          Антоніо Вівальді               Георг Фрідріх Гендель Йоганн Себастьян Бах

Існують два види концерту

ХОРОВИЙ


ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ

В інструментальному концерті сольним інструментом може бути фортепіано, духовий інструмент, струнний інструмент, орган та інші.




СЛУХАННЯ МУЗИКИ

ПРОСЛУХАЙТЕ ТВІР АНТОНІО ВІВАЛЬДІ "ЧОТИРИ ПОРИ РОКУ" (на вибір)



         
   
       

«Чотири пори року» — цикл із чотирьох скрипкових

концертів італійського композитора Антоніо Вівальді, написаний 1723 та опублікований 1725 року. Цей цикл став одним з найпопулярніших його творів, а також одним з найвідоміших музичних творів епохи барококо.

Кожен концерт присвячений одній із пір року і складається із трьох частин, що відповідають кожному місяцеві. До того ж кожний концерт супроводжує сонет, авторство яких достеменно невідомо, проте іноді приписується самому композиторові. Партитура оркестру складається з солюючої партії скрипки, групи перших і других скрипок, альтів і віолончелей, що дублюються BASSO CONTINUO


«Малюємо музику» Виконання творчого завдання
Візьміть фарби та пензлик. Послухайте музику композитора ще раз та створіть візуальний образ або картину природи, які ви уявляєте під музику.

СПІВАЄМО ПІСНЮ

-ЗАПИШІТЬ СЛОВА ПІСНІ У ЗОШИТ


ПАЗЛИ ПОРТРЕТИ КОМПОЗИТОРІВ

НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯ ТА ВИКОНАЙТЕ ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ТЕМИ "КОНЦЕРТ ДЛЯ ДРУГА
(результати балів скиньте в групу з музики у viber)


НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯ ТА ВИКОНАЙТЕ НА  СПІЛЬНІЙ 
ДОШЦІ PADLET "МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 6 КЛАС "

стовпець  "МАЛЮЄМО МУЗИКУ " та  "КОНЦЕРТ ДЛЯ ДРУГА"

ПОЯСНЕННЯ: В СТОВПЕЦЬ "МАЛЮЄМО МУЗИКУ"


ЗАВАНТАЖИТИ СВІЙ МАЛЮНОК ДО ТВОРУ

АНТОНІО ВІВАЛЬДІ "ПОРИ РОКУ". В СТОВПЕЦЬ

"КОНЦЕРТ ДЛЯ ДРУГА" - ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕО

КОНЦЕРТУ АБО ПІСНІ УЛЮБЛЕНОГО ВИКОНАВЦЯ ЧИ ГУРТУ. РОБОТУ ПІДПИСАТИ - ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я ТА

КЛАС. БАЖАЮ УСПІХУ!







19.04.2022р.

Тема. Зустріч з увертюрою.

ПРИВІТ, ДРУЖЕ! ПРОПОНУЮ ТОБІ ПОЗНАЙОМИТИСЯ З УВЕРТЮРОЮ ЯК ЖАНРОМ СИМФОНІЧНОЇ МУЗИКИ.



-Перейдіть за посиланням та запишіть основне про увертюру Увертюра

Отже, що ж відкривають увертюри? Вони можуть відкривати оперу, балет, кантату, ораторію, кінофільм, концерт, театральну виставу. Завдання в увертюри просте — розповісти глядачу про твір, який вони будуть дивитися.

Увертюра як жанр виникла на рубежі ХVI -

ХVIІ ст. в Італії — першою увертюрою вважають

токату з опери К. Монтеверді «Орфей» (1607р.), яка була короткою, тому її виконували тричі. Надалі

композитори стали застосовувати увертюри, що складалися з двох або трьох

частин.
Найвищого розвитку увертюра отримала в творчості Моцарт та Бетховен які були
написані в сонатній формі або у формі фуги, рондо.

Надалі увертюри ніби стали переказувати зміст
опери перед її початком.

Поступово увертюру перетворюються в самостійні твори — концертні


увертюри як жанр симфонічної музики, що має програму: в творчості Брамса,Чайковського,Мендельсона
Увертюра до фільму «Шерлок Холмс та Доктор Ватсон»

Широку популярність композитору принесла

музика для серії фільмів «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона» (1979—1986) та головна тема з кінофільму «Собаче серце» (1988).


Шерлок Холмс — вигаданий детективний персонаж,


головний герой книг англійського письменника

Артура Конан Дойла.




РИТМІЧНА ГРА

- Спробуйте відстукати ритмічну вправу.




СПІВАЄМО ПІСНЮ "Україно моя"

1. Захотіли та змогли, об’єднали береги,

Добрі сили помогли - ми разом перемогли,

Розділяли вже не раз і ніхто не слухав нас,

Залишилися людьми, знову разом назавжди!

Знову разом… Україно!

Приспів

Я люблю тебе, в тобі мрією живу,

Почуття моє горить, я його не загашу,

Я люблю тебе кожним подихом своїм,

Новий день дає тобі море щастя в кожен дім!

2. Хтось у пошуках скарбів облетіти світ зумів,

Та завжди своя Земля найріднішою була,

Безліч всіх дрібних проблем ми долаєм день за днем,

І важливим є для нас - бути разом повсякчас!

Бути разом… Україно!

Приспів

Ти чудова, ти сильна і вільна!

Неймовірно яскрава і стильна!

Ти приваблива, ніжна, прекрасна!

У тебе все окей, все в тебе класно!

Приспів




Натисніть на Посилання та виконайте тестування З ТЕМИ "ЗУСТРІЧ З УВЕРТЮРОЮ"


НАТИСНІТЬНА  Посилання ТА ВИКОНАЙТЕ ЗАВДАННЯ
НА СПІЛЬНІЙ ДОШЦІ PADLET "МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 6 КЛАС" стовпець "МУЗИЧНА КОЛЕКЦІЯ".

ПОЯСНЕННЯ: В СТОВПЕЦЬ "МУЗИЧНА КОЛЕКЦІЯ"

БУДУВАТИ ВІДЕОФАЙЛ МЕЛОДІЇ З ФІЛЬМУ,

МУЛЬТФІЛЬМУ З НАЗВОЮ ТВОРУ АБО КІНОСТРІЧКИ.

РОБОТУ ПІДПИСАТИ - ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я ТА КЛАС.

БАЖАЮ УСПІХУ!

https://padlet.com/tunik_sv/Bookmarks


12.04.2022р.

Тема. ЖАНРОВА ПАЛІТРА СИМФОНІЧНОЇ

МУЗИКИ.
Прослухайт музичну вікторину
https://learningapps.org/view9909441
Розміщення симфонічного оркестру на сцені.
-Розгляньте дане забраженняє

Симфонічна музика - музика, започаткована появою жанру симфонії і призначена для виконання
симфонічним оркестром.


Симфонія (від грец. — співзвуччя)— жанр
оркестрової музики,великий твір для оркестру,
написаний зазвичай у формі сонатно-симфонічного циклу.

- Прослухайте музичні твори Бетховена.





Людвіг ван Бетхове
Симфонія № 5 1 частина



- Який настрій викликав у вас даний твір?

СПІВАЄМО ПІСНЮ "Україно моя"


НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯТА ВИКОНАЙТЕ
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ НА СПІЛЬНІЙ ДОШЦІ PADLET
"МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 6 КЛАС" стовпець
"Л.ван БЕТХОВЕН"


ПОЯСНЕННЯ: В СТОВПЕЦЬ "Л.ван БЕТХОВЕН"

ПРИКРІПИТИ ПОВІДОМЛЕННЯ, ЦІКАВІ ФАКТИ З

БІОГРАФІЇ КОМПОЗИТОРА, ФОТО, МУЗИКУ, ВІДЕО

тощо. РОБОТУ ПІДПИСАТИ - ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я ТА КЛАС.

БАЖАЮ УСПІХУ!




 08.02

Тема. ЖАНР ПРЕЛЮДІЇ.

ДОБРОГО ДНЯ, ДРУЖЕ! ПРОДОВЖУЄМО НАСОЛОДЖУВАТИСЬ ПРЕКРАСНИМ. СЬОГОДНІ БУДЕМО ВИВЧАТИ НОВІ ЖАНРИ, ПРИЗНАЧЕНІ ДЛЯ КАМЕРНОГО ВИКОНАННЯ. ПОСЛУХАЄМО РАЗОМ МУЗИКУ ТА ПОРІВНЯЄМО ТВОРЧІСТЬ КОМПОЗИТОРІВ ХVIII СТОЛІТТЯ І СУЧАСНИХ МИТЦІВ.



Камерна музика виникла в домашньому середовищі й призначалася для вузького кола слухачів» Пізніше вона виконувалась у спеціальних концертних залах.


Прелюд, прелюдія (від лат. ргаеіисіо — роблю вступ) —







невеликий вступ імпровізаційного характеру перед основним

викладом музичного твору — фуги або сюїти.




Клавір (нім. КІауіег) — загальна назва групи





клавішних струнних музичних інструмент

тощо) або мануальна клавіатура в органі
1.клавесин 2.фортепіано

3.клавікорд


СЛУХАННЯ МУЗИКИ
Й.С. Бах «Добре темперований клавір»
- Чим вразила вас ця музика?
  • -На якому музичному інструменті виконується твір?



ВІДПОВІДЬhttps://drive.google.com/file/d/1Lf-f9-nO80rh4KCxq9U8lGrZU_qmFZjG/view




Клавесин — старовинний клавішний струнно-щипковий музичний інструмент,
металеві струни якого защипуються плектром з пера або шкіри.
Існують клавесини двох типів: крилоподібної форми
великого розміру (вертикальний або горизонтальний)
і меншого розміру — квадратної, прямокутної або п'ятикутної форми.
Клавесин мав певні особливості: виразність тону, ритмічну чіткість і прекрасну поєднуваність з іншими
нструментами та голосами, шо зробило його чудовим ансамблевим інструментом. Проте поява фортепіано, яке значно переважало клавесин за силою звуку, поступово витіснила його із широкої музичної практики.
СПІВАЄМО НОВУ ПІСНЮ
«Посміхайтеся» (слова А. Дмитрука, музика О. Осадчого)


ПОВТОРЮЄМО ВИВЧЕНЕ
СКАЛАДІТЬ ПАЗЛИ



натисніть на посиланняhttps://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=157d7065184d

-Спробуйте впізнати композиторів,натискай на посилання нажче







Комментариев нет:

Отправить комментарий