Дистанційне навчання .Музичне мистецтво 7 клас.


15.02.2024р.
Музичне мистецтво 7 клас 
 Опрацювати презентацію та знайти за назвами пісень музичне виконання і прослухати твори.






ТЕМА:ЕЛЕКТРОННЕ АРАНЖУВАННЯ

ПРИВІТ, ЛЮБИЙ ДРУЖЕ! СЬОГОДНІ НА ТЕБЕ ЧЕКАЄ ЗУСТРІЧ З ЕЛЕКТРОННОЮ МУЗИКОЮ ТА НОВИМ ПОНЯТТЯМ - СТИЛІЗАЦІЯ.
Чи подобається вам електронна музика? Напевно, немає жодної молодої людини, яка б не любила електронної музики. Нові інструменти заполонили музичний простір і , звичайно, змінили, збагатили та урізноманітнили музику. Сьогодні на вас чекає зустріч з електронною музикою та новим поняттям — стилізація. Ви дізнаєтесь у чому полягає інструментальне перевтілення музичного твору?

Завдяки синтезаторам і комп’ютерним технологіям твір адаптується до нових стильових і виконавських тенденцій. Досить часто композитори й аранжувальники використовують стилізацію.

СТИЛІЗАЦІЯ - навмисне відтворення типових рис музичного стилю певної епохи, національного колориту тощо.Стилізацію використовують в усіх видах мистецтва.
У візуальних видах мистецтва використовують стилізації квітів, природних форм, людини, орнаментальних композицій у живописі та графіці, наслідування українських мотивів у декоративному розписі або вишивці тощо.


Цікавим зразком стилізації у мистецтві є дизайн сучасного одягу.




Стилізація використовується і в літературі — звернення до народних пісень і сюжетів.
ЗНАЙОМТЕСЬ — СИНТЕЗАТОР


Це електромузичний клавішний інструмент, де електронні можливості дозволяють конструювати звуки різної висоти, сили, тембру і регістру, імітувати людські голоси, інструменти сучасного оркестру, а також створювати принципово нові музичні барви. Саме завдяки синтезатору створюють електронне аранжування музичних композицій.
Для того, аби розпочати роботу над інструментальним електронним аранжуванням, до мелодії підбираються акорди та відповідні тембри інструментів (інструментування), задається темп і динаміка звучання, обираються відповідні форма та стиль, додається гармонія. Особливе значення у цьому процесі набуває ритмічний малюнок ударних, басів, гітар, звукових ефектів тощо. Але для завершення роботи над обробкою твору потрібні спеціальні програми — музичні конструктори, як, наприклад, DoReMix, Music Generator, Dance Machine та інші.

СЛУХАЄМО МУЗИКУ


КОРОТКО ПРО ЗМІСТ БАЛЕТУ:


В основі лібрето (сюжету) лежить німецька легенда про принцесу Одетту, перетвореної злим чаклуном в лебедя. Лише вночі Одетта стає дівчиною.

Зруйнувати закляття, накладене Злим чаклуном, може тільки людина, яка полюбить Одетту і буде їй вірним. Але якщо обітниця кохання порушиться, вона назавжди залишиться птахом.

У Одетту закохується принц Зігфрід, якому якраз настав час одружитися. Однак темні сили в особі Злого чаклуна і його дочки Оділії не мають наміру дозволити героям бути разом.


 ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ 
Оберіть зображення, яке, на вашу думку, найбільше відповідає прослуханому твору П. Чайковського.














Адажіо (італ. adagio, «повільно», «спокійно») - танцювальна композиція, що виконується в повільному темпі, одна з найважливіших в сюжеті балету. Цей танець - лірична кульмінація першого акту: у принца і Одетти виникають один до одного почуття.

Сучасна обробка твору для голосу і синтезатора (у виконанні Blackmores Night, La Cross)


ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ

Оберіть зображення, яке, на вашу думку, найбільше відповідає прослуханому твору П. Чайковського.


РОЗУЧУВАННЯ ПІСНІ

Пісня Тіни Кароль"Дитинство не втрачай" плюс для розучування



ДОМАШНЄ ЗАВДАНННЯ

ПАЗЛИ

Тема: ВОКАЛЬНІ ПЕРЕВТІЛЕННЯ

Чи знаєте ви, що композитори часом самі змінюють свої власні твори?

Трапляється таке, що вони перекладають свої твори для іншого складу виконавців. Тоді музичні твори ніби перевтілюються, набувають нового забарвлення. Сьогодні я розповім вам цікаву історію саме про такі перевтілення.
У музичному мистецтві стало поширеним явище хорового аранжування, яке пов’язане з перекладанням інструментальних, сольних і
вокальних творів у хорові композиції. У той же час власне хорові твори за допомогою композиторської техніки аранжування перевтілюються у твори для інших складів виконавців.

Хорове аранжування— вид аранжування, завдяки якому сольні вокальні твори, інструментальні композиції, естрадні пісні та інші композиції перетворюються у хорові твори.
Традиційним типом такого аранжування є обробка хорового твору для іншого складу виконавців. Наприклад, твір для мішаного хору перетворюється у твір для дитячого хору.
Партитури популярних інструментальних, вокальних та оркестрових творів часто переписують для хорового виконання а капела. Натомість популярні естрадні та джазові пісні аранжують, використовуючи вокальну імітацію, ударні та інші музичні інструменти. До більш складних видів відносять аранжування народних пісень і церковних наспівів, що вимагає від аранжувальника особливої майстерності та знання певного виду вокального виконання.
РОЗГАДАЙ РЕБУС І ДАЙ ВИЗНАЧЕННЯ ЦЬОГО СЛОВА
ВАЛЬС
СЛУХАЄМО МУЗИКУ
ДО ВАШОЇ УВАГИ СТАРОВИННИЙ ВАЛЬС "ОСІННІЙ СОН" АРЧИБАЛЬДА ДЖОЙСА В РІЗНОМУ ВИКОНАННІ


ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ
Розгляньте зображення. Яка ілюстрація, на вашу думку, найбільше відповідає характеру прослуханого твору?
Виконання пісні
ЗАСПІВАЙТЕ РАЗОМ ВЖЕ ЗНАЙОМУ ВАМ ПІСНЮ "УКРАЇНА" (музика - Тіна Кароль, слова - Тіна Кароль та Микола Бровченко
СКЛАДАЄМО ПАЗЛИ
ТВОРЧЕ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Намалюйте осінній пейзаж і підберіть музичну композицію, якою можна озвучити ваш малюнок.


ТЕМА 1. МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО В НАШОМУ ЖИТТІ

13.09 .22р

Тема уроку:МУЗИЧНА КУЛЬТУРА РІДНОГО КРАЮ

СЬОГОДНІ ЗАПРОШУЮ ВАС У СВІТ ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСТВА В МУЗИЧНОМУ МИСТЕЦТВІ. ПОГОВОРИМО ПРО МУЗИЧНУ КУЛЬТУРУ РІДНОГО КРАЮ.

Рідний край — місце, де ми народилися і живемо серед людей, у яких є багато спільного. Усе, що нас оточує упродовж життя та пов’язане з мистецтвом, і є культурою нашого краю. У кожному регіоні нашої Батьківщини — своя історія і власні традиції, та все ж ми єдині у своєму прагненні до прекрасного.
Музична культура рідного краю - це система досягнень у сфері музичної творчості, виконавства та освіти, а також рівень освіченості людей краю в галузі музичного
краєзнавства

Композитори завжди виявляли неабияке зацікавлення до музичної культури своєї країни. Так, в епоху романтизму інтерес до народної творчості став поштовхом до виникнення нових композиторських шкіл. У середині XIX століття утворилися національні школи: польської музики (Ф. Шопен, С.Монюшко), чеської (Б. Сметана, А. Дворжак), угорської (Ф. Ліст), а пізніше, до кінця XIX століття, у дусі романтизму були створені національні школи в Норвегії (Е. Ґріґ), Іспанії (І. Альбеніс), Фінляндії (Я. Сібеліус).

ПРЕДСТАВНИКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ШКОЛИ ПОЛЬСЬКОЇ МУЗИКИ


Ф. ШОПЕН                                                                         С. МОНЮШКО
Музична культура рідного краю мала великий вплив на творчість українського композитора Л.Ревуцького.
З його іменем пов’язана ціла епоха розвитку української академічної музики, Л. Ревуцький є також основоположником української музичної школи. У творчості композитора нерозривно поєднані музичний фольклор рідного краю, традиції професійної української музики та індивідуальне композиторське бачення. Його творам притаманні життєрадісність, ліризм, широта і багатство емоцій.
Л. Ревуцький український композитор, педагог, автор симфоній, концертів для фортепіано, сонат, прелюдій, творів для скрипки й віолончелі з фортепіано, хорової кантати «Хустина», вокальних збірників «Галицькі пісні», «Сонечко», «Козацькі та історичні пісні» тощо. У творчому доробку Л. Ревуцького є близько 120 оригінальних обробок народних пісень. Творчість композитора увійшла до золотого фонду української класики. Спадщина композитора утворює своєрідний світ національної музики, для якого характерна краса гармонії та мелодії народних ліричних пісень і дум.

Сьогодні ми послухаємо фінал симфонії №2 Л.Ревуцького

Ви зможете почути, що автор постає в єдності зі своїм народом і природою рідного краю. Головна тема нагадує політ, порив вітру, своєрідне втілення мрії. Композитор наче співає величний гімн своєму народові. Мелодія твору пов’язана з народними піснями, які в музиці Л. Ревуцького передані з новими барвами.
Музичний образ-це віддзеркалення в
музиці явищ життя і духовного світу людини. У великих композиціях музичний образ діє як складна система,що розкриває зміст твору.
СЛУХАЄМО МУЗИКУ

  • Що ви уявляли, слухаючи музику?
  • Як ви гадаєте, чи передав композитор за допомогою музики свою любов до рідного краю?
  • Які музичні образи були відчутні у творі?
  • Охарактеризуйте засоби музичної виразності та мелодію симфонії.
  • Розкажіть про свої враження від прослуханої композиції.

Творче завдання«Кольорові враження».
Малюємо музику.










 РОЗУЧУВАННЯ ПІСНІ

«Музика рідного дому»

слова О. Вратарьова, музика О. Злотника


    ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ

Розгляньте малюнки, на яких зображено різні куточки України. Підберіть ілюстрації до пісень «Гуцулка Ксеня», «Пісня про Дніпро» та «Києве мій».


                            СКЛАДАЄМО ПАЗЛИ

НА СПІЛЬНУ ДОШКУPADLET
ДОДАЙ МУЗИКУ РІДНОГО КРАЮ (пісня про Україну, рідне місто, село, природу тощо)
Обов'язково  підпишіть свою роботу!!!






01.06.2022р

ЖАНРИ ТА НАПРЯМИ ЕЛЕКТРОННОЇ МУЗИКИ

ПРИВІТ, МІЙ ДРУЖЕ! МИ ПРОДОВЖУЄМО ЗНАЙОМИТИСЯ З ЕЛЕКТРОННОЮ МУЗИКОЮ. А ЩЕ СЬОГОДНІ МИ СПРОБУЄМО ПОРІВНЯТИ АКАДЕМІЧНУ ТА СУЧАСНУ ЕЛЕКТРОННУ МУЗИКУ.

Електронна музика – музика створена з використанням електронних, комп’ютерних технологій, синтезаторів, семплерів та ін., об’єктом роботи автора в якій є весь звуковий матеріал, включаючи звукову тканину і композицію в цілому. Будь-який звук вироблений з використанням електронного сигналу може бути названий електронним.
Електроніка, електронна музика - це широкий термін, що позначає музику, створену з використанням електронного устаткування.

Сучасна електронна музика містить у собі цілу низку різних жанрів і напрямків: ембієнт, ембієнт-хаус, ембієнт-техно, брекбіт, джампстайл, техно-хаус, техно, даунтем-по, електроклеш, транс, дабстеп, нъю-ейдж та багато інших

    Ембієнт (Ambient)
музичний жанр, що містить у собі елементи цілої низки різних стилів - джазу, нью-ейджу, електронної музики, року, реггі, сучасної академічної музики й етномузики.


    Тріп-хоп (Trip Hop)
напрям музики, що виник на початку 1990-х років у Великобританії як суміш експериментального хіп-хопу, джазу, дабу, року, соулу і деяких інших елементів.

Тріп-хоп - складний жанр: занадто розмиті його межі, часто неможливо сказати напевно, тріп-хоп ти слухаєш або просто експериментальний хіп- хоп. Тому для початку варто пояснити, що ми взагалі маємо на увазі під тріп-хопом. Це досить повільна, тягуча музика. Її можна вважати електронікою, але в ній також використовуються і живі інструменти, які можуть бути і семпліровані. Особливий фокус в тріп-хоп робиться на біт - він гіпнотизує, одноманітний і знаходиться в центрі міксу. Вокалу при цьому може не бути зовсім, а якщо він є - це або спів з придихом, або неспішний, розмірений реп. Але найважливіше - атмосфера, розслабляюча і затуманена.

    Лоу-фай (Lo-fi)
напрям у музиці, для якого характерна низька якість запису звуку. Багато лоу-фай-гуртів записують свою музику на дешеві касетні прилади. Це своєрідна форма протесту, що властивий усьому альтернативному року.
Хаус (House)
вид танцювальної музики, що створений для танців. Коріння цієї музики - диско. Характерним для нього є ритм дискотеки, свінґове звучання, запальні мелодії і загальний настрій радості й веселощів.


Техно (Techno)
це жанр електронної музики, що характеризуєтьсяштучністю звуку, акцентом на механічних ритмах,багаторазовим повторенням структурних елементівмузичного твору.

    Транс (Trance)
жанр танцювальної електронної музики. Акцент тут робиться на короткі синтезаторні партії, нескінченно повторювані упродовж усієї композиції.
Індастріал (Industrial)
музичний напрямок, що характеризується надзвичайно вираженою експериментальністю і особливою естетикою механічних та інших промислових звуків.
Спільні риси академічної та сучасної електронної музики

  • Приналежність до певних стилів музики.
  • Виконання творів музичними інструментами.
  • Засоби виразності: мелодія, гармонія, темп, динаміка, регістр, тембр, лад, характер музики.
  • Наявність музичного жанру та музичної форми.
  • Наявність музичного образу та його розвитку упродовж композиції.
  • Виконання творів для певної категорії слухачів.

Відмінні риси академічної та сучасної електронної музики

  • Приналежність до традиційної академічної та електронної музики.
  • Різні музичні інструменти: акустичні та електронні.
  • Характерні манери і способи виконання.
  • Наявність певного жанру (в академічній музиці) та ознаки жанру, що нечітко прослідковуються у творах (у сучасній електронній музиці).
  • Різні категорії слухачів: прихильники академічної та сучасної електронної музики.
  • Виконання академічної музики у філармоніях, концертних залах та студіях; електронної - на дискотеках і танцювальних майданчиках.

СПІВАЄМО ПІСНЮ
    МИКОЛИ МОЗГОВОГО "КРАЙ, МІЙ РІДНИЙ КРАЙ"


              СКЛАДИ ПАЗЛИ


ВИКОНАЙ ТЕСТИ З ТЕМИ "ЖАНРИ ТА НАПРЯМИ ЕЛЕКТРОННОЇ МУЗИКИ"





25/05/2022

ЗВУЧИТЬ АВТОРСЬКА БАРДІВСЬКА ПІСНЯ


Сьогодні запрошую вас на концерт авторської пісні, що буде проходити в концертному залі українського міста. Ми матимемо можливість дізнатися про історію авторської пісні минулого та сьогодення!

Авторські пісні створюють і виконують самі автори. Виконавцями авторської пісні є співаки- барди. Іноді авторську музику виконують і співаки поп-музики. Синонімом терміна «авторська пісня» в українській мові є співана поезія. Це найдавніший вид творчості, що відомий культурам чи не всіх народів.
    ХАРАКТЕРНІ РИСИ АВТОРСЬКОЇ ПІСНІ
Текст- поетичний, пронизаний особистісним началом

поета

Музика

наспівна, природна, мелодійна, гармонійна

Виконання


камерність виконання, автор наче веде довірливу розмову з аудиторією у дружній атмосфері взаєморозуміння і довіри
                    Настрійдовірливого спілкування, пісня - звернення до людей, однодумців, спроба донести своє сприйняття світу до свідомості слухача.

Авторська пісня здатна об'єднати навколо себе широке коло небайдужих до життя і суспільства людей.

Авторська пісня умовна назва музичного твору,

автором тексту і виконавцем якого є одна й та сама людина.

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ АВТОРСЬКОЇ ПІСНІ

            БУЛАТ ОКУДЖАВА                                                                     ЮРІЙ ВІЗБОР
                                                                НОВЕЛЛА МАТВЄЄВА    
Попередником авторської пісні можна вважати міський романс та пісенні мініатюри А. Вертинського. Широку популярність здобула авторська пісня в середині 1950-х років, коли з'явилися записи на магнітофонній плівці. У той час відомими стають пісні Б. Окуджави, Ю. Візбора і Н. Матвєєва. Пізніше, у 1960-х і 1970-х роках, класиками жанру стають В. Висоцький, О.Галич, С. Нікітін, О. Городницький та інші, а в 1980-х і 1990- роках до них додалися М. Щербаков і творчий дует О. Івашенка і Г. Васильєва.

                    ВОЛОДИМИР ВИСОЦЬКИЙ                                     ОЛЕКСАНДР ГАЛИЧ

             
ОЛЕКСАНДР ГОРОДНИЦЬКИЙ                                                                                                  СЕРГІЙ НІКІТІН

Предтечею сучасної української авторської пісні можна вважати творчість мандрівного філософа, поета-співака Г. Сковороди, пісні якого дратували владу і церкву, зате їх залюбки виконували кобзарі.
«Відлига» середини XX ст. послабила тоталітаризм і дала можливість авторам писати та співати рідною мовою. Перші твори українською мовою були створені в Києві, десь у середині 1960-х років. Одними із перших зазвучали пісні А. Горчинського, українського композитора, співака і режисера (Київський театр опери, театри Львова, Хмельницького, Тернополя). Серед його пісень — «Росте черешня в мами на городі», «Троянди на пероні», «Зачекайте, літа» та інші.


А. Горчинський «Троянди на пероні»

ЗНАЙОМСТВО З ТВОРЧІСТЮ ВИКОНАВЦІВ АВТОРСЬКОЇ ПІСНІ

Віктор Морозов — український поп- і рок-співакта гітарист, музичний продюсер, теле- ірадіоведучий, перекладач (наприклад, перекладавроман про Гаррі Поттера). Лауреат фестивалю«Червона рута» (Чернівці, 1989 р., Перша преміяв жанрі авторської пісні). На початку 1970-хроків — перший в Україні виконавець авторськоїпісні та співаної поезії українською мовою. УЛьвові В. Морозов створив біг-бітову групу Quovadis» і рок-гурт «Арніка», був солістом ВІА«Ватра» і поп-гурту «Смерічка». Від 1988 р. —один із засновників, а згодом — незмінниймистецький керівник львівського театру-кабаре«Не журись!». На початку 1990-х роківзапочаткував музично-акустичний проект«Четвертий кут». Відтоді активно концертуєразом із гуртами «Четвертий кут» і «Мертвийпівень» та сольними програмами в Україні та закордоном.

В. Морозов «Біла квітко»

Володимир Висоцький— видатний радянський актор, співак і поет (бард), класик жанру авторської пісні. Написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював у СРСР і за кордоном. У поезії В. Висоцького на межі 1960-х — 1970-х років особливо виділяються зразки сповідальної, любовної лірики («Пам'ятник», «Я не люблю» та інші), а також твори, пов'язані з філософськими, «гамлетівськими» мотивами, військові балади. В. Висоцький особливо прославився виконанням своїх авторських пісень під акустичну гітару. У роки суворої цензури він порушував цілу низку заборонених тем, від чого і сам часто був під забороною.


    СПІВАЄМО ПІСНЮ

"Пісня про рушник"", муз. П. Майбороди, сл.А. Малишка


ПІСНЯ "ЧОВЕН" (ГУРТ "ОКЕАН ЕЛЬЗИ")

11 липня 2019 року гурт "Океан Ельзи" виклав у мережу новий трек під назвою "Човен".Аудіо з'явилося на YouTube-каналі гурту. В мережі трек викликав захоплену реакцію.Усього за годину він зібрав до 2 тисяч лайків і десятки захоплених коментарів.

НАТИСНІТЬ НА Посилання


ТА ВИКОНАЙТЕ ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ТЕМИ

"АВТОРСЬКА ТА ЕСТРАДНА ПІСНЯ"




18.05.2022

       БАРДИ

Сьогодні на вас чекає зустріч із бардівською піснею. Ви ознайомитеся з історією розвитку бардівської пісні та творчістю найвідоміших бардів, у тому числі й українських.

Середньовічні барди були професійними поетами- співаками, мандрівними або придворними. Вони виконували героїчні пісні-балади, бойові, релігійні та сатиричні пісні, елегії тощо.

У XV столітті слово «бард» перейшло із шотландської в англійську мову і стало означати «мандрівний музикант». У європейській літературі слово «бард» стало синонімом поета.


Ірландські барди становили окрему замкнену спадкову касту професійних поетів, співаків та музикантів. Барди здебільшого жили при дворі ірландських королів та вождів кланів, виконуючи при цьому певну офіційну функцію, і були свого роду літописцями і сатириками, які прославляли своїх повелителів та критикували їхніх ворогів.

Поняття «бард» стало особливо популярним в епоху романтизму.Давніх бардів оспівувалирізні поети і письменники, зокрема й ВальтерСкотт. Бардами свого часу називали поетів В.Шекспіра та Р. Бернза.

             ВІЛЬЯМ ШЕКСПІР                                                                        РОБЕРТ БЕРНЗ
У колишньому Радянському Союзі бардами стали називати самодіяльних поетів та виконавців авторської пісні (більш сучасний термін, що його використовують в українській мові, —

співана поезія) — жанру, що виник у 50-х рокахXX ст.

Бард (англ. bard — співець) —народний співець давніх кельтських родів, в середні віки — валійський, ірландський, шотландський професійний поет-співець, який співав у супроводі схожого на ліру інструмента. Музика бардів не збереглася.

У наш час бардами називають авторів- виконавців «авторської» пісні.

Прообразами сучасних бардів були давньогрецькі лірники, російські гуслярі, українські кобзарі та подібні поети, які були практично в кожного народу. Подібність, перш за все, полягає в тому, що сучасний бард, як і стародавній поет, виконує власні вірші, найчастіше акомпануючи собі на струнному інструменті (як правило, на гітарі).

Українські барди— виконавці пісень (у томучислі власних) у жанрах бардівської пісні,співаної поезії тощо. Виконання пісень ведетьсяпереважно під акомпанемент шестиструнної гітарикласичної форми або ж стилізованої під кобзу;трапляються і барди, які акомпанують собі наінших музичних інструментах: фортепіано (СергійШишкін), ліра та кобза (Едуард Драч).


                    СЕРГІЙ ШИШКІН                                                                    ЕДУАРД ДРАЧ
Багато українських бардів виступають проти використання назви «барди» та воліють називатися «співцями», «кобзарями» чи просто «виконавцями».
ЗНАЙОМСТВО З ТВОРЧІСТЮ    ВИДАТНИХ БАРДІВ
        ОЛЕГ МІТЯЄВ
Олег Мітяєв - Пісня «Як здорово, що всі ми тут сьогодні зібралися», з якої Мітяєв став лауреатом Ільменського фестивалю в 1978 році, стала своєрідним гімном бардівського руху. Широку популярність отримали його пісні «В осінньому парку», «Сусідка», «Француженка», «Давай з тобою поговоримо», «Сестра милосердя» «Авіатор», «Доброго ранку, кохана», «Тримайтеся, люди! Скоро літо »,« Літо - це маленьке життя »,« Сусідка »(у виконанні Михайла Шуфутинського) і ін.

    ВАСИЛЬ ЖДАНКІН
Василь Жданкін — український бард, кобзар, бандурист; акомпанує собі на кобзі. У репертуарі — пісні на вірші українського лемківського поета Богдана-Ігоря Антонича. Восени 1989 р. на заключному концерті фестивалю «Червона Рута» вперше заспівав «Ще не вмерла України» публічно. В.Жданкін — автор низки музичних творів на власні слова та вірші українських поетів. Знявся у кінострічках «І снігом стелиться життя» та «Українці, ми врятовані».


    МАРІЯ БУРМАКА

Марія Бурмака — українська співачка, народна
артистка України. У 1989 р. перемогла на фестивалі співаної поезії «Оберіг» (Луцьк), а на «Червоній руті» отримала другу премію в жанрі авторської пісні. У 1990 р. «Кобза» випустила альбом співачки «Ой, не квітни, весно...» (альбом містить пісні М. Бурмаки на вірші українських поетів «розстріляного відродження», невідомих українських поетів та народні пісні, зокрема записані нею під час етнографічних експедицій). Пісня «Лишається надія» досить довго була своєрідною візитівкою М. Бурмаки, а пісня «Ми йдемо» в різний час ставала саундтреком різних політичних подій, зокрема Помаранчевої революції.



        Продовженням ідей бардівської пісні             стало виконання пісень групою.
Бард-рок(англ. bard— співець і
рок) — широкий спектр форм року,основою якого є авторська пісня всольному (акустичному) або груповому виконанні.


    СПІВАЄМО ПІСНЮ

"Пісня про рушник"", муз. П. Майбороди, сл.А. Малишка


НАТИСНІТЬ НА посилання
ТА

ВИКОНАЙТЕ ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ТЕМИ
                                "БАРДИ"

НАТИСНІТЬ НА ПосиланняТАВИКОНАЙТЕ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ НАСПІЛЬНІЙ ДОШЦІ PADLET"МУЗИЧНеМИСТЕЦТВО 7 КЛАС"в стовпець"БАРДИ" додати пісню.




11.05.2022

ШАНСОН

Доброго дня, мій друже! Ти, мабуть, знаєш, що у світі поп-музики є не тільки солісти, а й безліч гуртів. Хочеш дізнатися про історію розвитку популярних груп? Тоді приєднуйся!

Шансо́н (фр. Chanson — «пісня»)- слово французького походження, що означає «пісня», і стосується назви жанру музики, що складається з пісень, котрі виконуються французькою мовою. Термін виник в часи кінця Другої світової війни. Класичний шансон в основному супроводжується акордеоном або фортепіано.


Шансо- національна риса французькоїкультури. Головний принцип цього жанруполягає в тому, що пісню зазвичай виконуєсам автор. При цьому музика невідривновід тексту, який являє собою певнийсюжет. Кожна пісня - своєрідна історія,зі своїми емоціями і образами.

Виконавців шансону, які нерідко є і авторами текстів і музики називають шансоньє

  ІСТОРІЯ ЖАНРУ

У вузькому сенсі, шансоном називається поліфонічна французька пісня XIV—XVI століть.

Ранні шансони розвинулися з таких жанрів народної музики, як балад, віреле, рондо та мистецтва трубадурів. Першим значним композитором був Гійом де Машо (XIV століття).

В епоху Відродження шансон стає одним з найзначніших жанрів.

З XVII століття в рамках «паризької школи» стали розвиватися шансони, написані для одного голосу.Стають популярними такі жанри вокальної музики як air de cour, chanson pour boire, які виконувалися під акомпанемент лютня та клавір

          лютня                                      клавір

В кінці XIX століття з'являється новий різновид французької пісні що називався chanson réaliste
«реалістична пісня»). Народжений у кафе-
концертах і кабаре Парижу, і увібравши риси
літературного реалізму і натуралізму,chanson
réaliste зберігав популярність до кінця Другої
світової війни. Шансон réaliste в основному
виконували жінки, тематика цих пісень
стосувалася життя бідних і робітничого класу
Парижа. Серед авторів шансонів були і такі
відомі композитори, як Ернст Шоссон, Габріель Форе,

В сучасній Франції шансоном називають популярну французьку музику, яка зберігає специфічну ритміку французької мови, відрізняючись від пісень, написаних під впливом англомовної музики. Серед виконавців шансону Едіт Піаф Джо Дассен
У 50-х роках XX століття сформувалися два головні напрями оригінальної франкомовної пісні, шо існують до цього часу.

Перший напрям — жанр класичного шансону

де першорядне значення надається поетичому компоненту пісні; автор тут, як правило, є і виконавцем. Цей жанр пов'язаний, в першу чергу, з іменами Моріса Шевальє, Шарля Трене та Едіт Піаф,які продовжували традицію реалістичноїпісні. Відомими представниками цього напряму такожЖорж Брассенс, Жак Брель, Шарль Азнавур іСальваторе Адамо.Саме представники цьогопоетично-музичного напряму повною міроювідповідають терміну «шансоньє».

        Шарля Трене                                            Моріса Шевальє                                Едіт Піаф  
ХАРАКТЕРНІ ОЗНАКИ ШАНСОНУ
МОВА:пісні виконуються французькою мовою або
        мовою виконавця.
ХАРАКТЕР:пісні дуже ліричні, наповнені
чуттєвістю і сенсом, вони зачіпають найтонші струни нашого серця.
ТЕКСТ:часто вірші присвячені історіям із
життя, коханню; в піснях описуються життєві події, зміст пісень наповнений розмовами, які ведуться в основному від першої особи.

МЕЛОДІЯ:мелодія нескладна, швидкозапам'ятовується; легка для виконання широкимколом виконавців, які не є професійнимимузикантами.

МУЗИКА І СУПРОВІД:музика передає відтінкинастрою виконавця; існує декілька різновидівсупроводу: близький до романсу — гітара,фортепіано або інший сольний інструмент,фонограма, шо записана в студії, акомпанементансамблю або оркестру, різних за складом.

Шарль Азнавур, Мірей Матьє «Une Vie D’amour» («Вічне кохання»)

Едіт Піаф- французька співачка й акторка, одна з найвідоміших естрадних виконавиць світу. Продюсером і композитором Е. Піаф тривалий час був Реймон Ассо. Саме йому багато в чому належить заслуга появи на світ «Великої Едіт Піаф». Він писав пісні, що підходили тільки їй, наприклад, «Париж — Середземномор'я», «Вона жила на вулиці Пігаль», «Мій легіонер», «Вимпел для легіону» тощо.Едіт Піаф підняла вуличну пісню до рівня естради, перетворивши її на трагічну музичну баладу. Кожна її пісня — всесвіт. Голос співачки називали чаклунським, магічним. Перш за все в піснях її цікавив поетичний текст, а музика лише підкреслювала істинний сенс слів.
Едіт Піаф «Non, Ge Ne Regrette Rien» («Ні, я ні про що не жалкую»)
Джо Дассен (повне ім’я Джозеф Айра Дассен)

(1938—1980) — французький співак і музикант американського походження. Народився в Нью- Йорку, у сім'ї популярного кінорежисера Жуля Дассена і Беатріс Лонер — угорської скрипальки. Має українське коріння: його дідусь прибув до Америки з Одеси. Джо здобував вищу освіту у Швейцарії, а потім і на батьківщині — в Америці. У 20-річному віці записав декілька пісень до фільму «Закон», а вже за рік ці пісні вийшли окремою платівкою. Відтоді Джо почав активно писати пісні, співпрацюючи з відомим італійським співаком Тото Кутуньо. Дассен писав пісні різними мовами: французькою, англійською, німецькою, іспанською, італійською, російською, а також грецькою. Усі свої пісні Дассен виконував зворушливо и проникливо, а теплий, дещо оксамитовий тембр голосу й легка манера співу яскраво відображали усі ліричні й емоційні нюанси його неперевершених композицій.


Патрисія Каас (нар. у 1966 р.) — відома

французька співачка. Репертуар Каас — це сумішпоп-музики, джазу і класичного шансону. У 13років вона виграла престижний співацькийконкурс. Відтоді розпочалася її професійнакар’єра спочатку в Німеччині, а потім уФранції. Дебютний альбом «Мадемуазельспіває...» («Mademoiselle chante...») світпобачив у 1988 р. Відтоді було продано понад 17мільйонів записів з її піснями, найяскравіші зяких відзначені численими нагородами різнихконкурсів. Каас активно гастролює і нині,записує нові пісні й альбоми. Так, одним ізостанніх досягнень співачки вважають альбом«Патрисія Каас співає Піаф» (2012 р.), у якомуартистка надала нового звучання, сучасногожиття пісням видатної виконавиці середини XXст. — Едіт Піаф.


     РИТМІЧНА ГРА


    СПІВАЄМО ПІСНЮ

            "Пісня про рушник"

муз. П. Майбороди, сл.А. Малишка


НАТИСНІТЬ НА посилання ТА

ВИКОНАЙТЕ ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ТЕМИ

"ШАНСОН"

НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯ ТАВИКОНАЙТЕ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ НАСПІЛЬНІЙ ДОШЦІ PADLET"МУЗИЧНЕМИСТЕЦТВО 7 КЛАС в стовпець ШАНСОН додативідео-пісню в стилі ШАНСОН.

ПОЯСНЕННЯ: В СТОВПЕЦЬ "ШАНСОН" ПРИКРІПИТИ

ПІСНЮ, КОМПОЗИЦІЮ, ВІДЕОКЛІП З КОРОТКИМ ОПИСОМ. РОБОТУ ПІДПИСАТИ - ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я ТА КЛАС. МОЖНА КОМЕНТУВАТИ РОБОТИ ІНШИХ (не забувайте, що дошку бачите не тільки ви). ВЕЛИКЕ ПРОХАННЯ: НЕ ПОВТОРЮВАТИ ПІСЕНЬ.БАЖАЮ УСПІХУ!





04.05.2022

      ДИСКО


ПРИВІТ, МІЙ ДРУЖЕ! Я ЗАПРОШУЮ ТЕБЕ
СЬОГОДНІ НА ДИСКОТЕКУ. ЗНАЙОМІ
МЕЛОДІЇ ТА ЗАХОПЛЮЮЧІ
ТАНЦЮВАЛЬНІ РИТМИ - ЦЕ ДИСКО.

Ди́ско (англ. disco) — стиль популярної танцювальної музики другої половини 1970-хроків. Пісні цього напрямку характеризуютьсявисоким вокалом, рівномірним чітким ритмом,визначеним четвертними нотами в партії бас-барабану. На відміну від року, де переважаютьгітари, у звучанні диско переважають клавішні,струнні та електронні музичні інструменти, які створюють соковитий акомпанемент. Як сольніінструменти використовуються переважнооркестрові інструменти (наприклад флейти).Темп музики— від 80 до 140 ударів на хвилину.Диско властива значна кількість оркестрових п'єс.

Диско - чи не найпозитивніший музичний напрям за всю історію людства. Ця музика стала популярна на межі 70-х і 80-х років і домінувала ще довгі роки, даруючи безліч хітів і продовжуючи впливати на світову поп-музику до сьогодні. Європейське диско розвивалося в основному в країнах Скандинавії і Німеччини (що, ймовірно, зумовило його кілька "холоднувате" звучання).








«Королевою диско» вважається американська співачка

Донна Саммер. Найвідомішими

виконавцями цього стилю є Глорія Гейнер, Даяна

Росс, Аманда Лір, Даліда та інші

.





До стилю диско звертались і музичні колективи — групи


«Dschinghis Khan» та інші.


На початку 1980-х популярність диско спадає,

проте стиль значно вплинув на виниклі у 1980-х 

та 1990-х напрямки електронної танцювальної

музики хауз і Техно Впливи диско простежують

також у таких течіях Хіп-хіп.1990-х — 2000-х





років, як crunk, hyphy та snap.

Також відомо що
цей стиль ще досі подобається багатьом та
повільно повертається у моду, але вже ніколи не
буде таким популярним як у 1970-ті роки!

НАТИСНИ НА ПІДКРЕСЛЕНИЙ ТЕКСТ-НАЗВУ І ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДЕО-КОМПОЗИЦІЮ ВІДОМИХ ВИКОНАВЦІВ ДИСКО.


ПРЕДСТАВНИКИ ДИСКО

                                «Ricchi E Poveri»

Італійський музичний гурт, створений у 1968 році. Гурт був популярний як в Італії, так і за її межами. У 1970-1980-х роках деякі його сингли стали справжніми хітами, посівши вершини італійських та міжнародних хіт-парадів.


                                        «Вопеу М»
німецький диско-гурт, створений у 1975 році.
Пік популярності гурту припадає на 1978 рік,коли їхні пісні «Rivers Of Babylon» та «BrownGirl in the Ring» трималися 40 тижнів убританських хіт-парадах. «Вопеу М» належали докогорти тих закордонних виконавців, якіофіційно були «дозволені» в СРСР.

У наш час колектив залишається одним із найпопулярніших гуртів у світі. Західні музичні критики часто називали «Вопеу М» «чорною АВВА».


                       Донна Саммер

американська співачка в стилі диско. Вона є однією з найпопулярніших співачок 1970-х років, яка завоювала собі титул «королеви диско». Донна Саммер стала першою співачкою в музичній історії, чиї сингли за рік чотири рази були на вершинах хіт-парадів. Співачка сім разів давала успішні світові гастролі країнами Європи, Латинської Америки, Азії та в Австралії.


британська музична група, яка працювала в стилі диско і складалася з трьох братів. Світовий продаж їхніх платівок перевищує мільярд копій, що робить колектив одним із найуспішніших колективів в історії музичної індустрії.


                            «Modern Talking»

німецький англомовний музичний дует, створений у 1983 р. вокалістом, композитором та продюсером Дітером Боленом та вокалістом Томасом Андерсом. Гурт виконував танцювальну музику в стилі євродиско. Вже перший сингл дуету «You’re My Heart, You’re My Soul » (1984) став хітом. Наступні сингли теж мали величезний успіх не тільки в Німеччині, а й по всій Європі.



Набуває ваги і фігура ді-джея, який представляє собою новий тип музиканта-виконавця. Ді-джей працює з пластинками (найчастіше це спеціальні 12-дюймові диски з розширеними версіями пісень) як з вихідним матеріалом, який потрібно вибудовувати в протяжні по часу композиції нон- стоп, стикуючи за ритмом, темпом, тональністю, настроєм і ін.

Ді-дже́й, дідже́й-(англ. DJ, скорочення

від Disc Jockeyдиск-жокей)- людина,що здійснює публічне відтвореннязаписаних на звукові носії музичнихтворів зі зміною або без зміни матеріалу

технічними засобами.



Для цього застосовуються спеціальні "столи" з двома вініловими програвачами, ритм-бокси, еквалайзери і ін., А також звичайна спритність рук, що дозволяє "зводити" пластинки так, щоб слухач не відчув моменту переходу. На межі 70-80-х перша хвиля європейської диско- лихоманки спала, проте її роль у подальшому розвитку поп-музики важко переоцінити.
    НОВИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ

Саме в ці роки з'являється все більше нічних клубів, в моду увійшли спортивні підтягнуті тіла і фітнес. Новий час вимагало іншого одягу: облягає - для підкреслення стрункої фігури і гнучкості тіла, яскравою - для залучення уваги до себе на вечірці, що не стримує рухи - для виготовленням хитромудрих па на дискотеці і занять спортом.
МОДА ДИСКО
У гардеробі кожного модника і кожної модниці обов'язково були джинси, переважно кльош, талія яких була занижена. Їх носили і чоловіки, і жінки. Джинси прикрашали, часто своїми руками, набивними малюнками, вишивкою тими ж паєтками, бісером. Модними були так звані брюки-банани. Звичайно, назва стільки цікавої деталі гардероба дало зовнішню схожість з бананом.

ЗАЧІСКИ ТА МАКІЯЖ ДИСКО
- Спробуйте відстукати ритмічну вправу

- Виконайте впрау нижче ,перейшовши за посиланням

Гра"Стилі музики
"


ПЕРЕЙШОВШИ ЗА ПОСИЛАННЯМ ВИКОНАЙТЕ ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ З ТЕМИ "ДИСКО"
Тест
НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯ
ТАВИКОНАЙТЕ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ НАСПІЛЬНІЙ ДОШЦІ PADLET "МУЗИЧНЕ
МИСТЕЦТВО 7 КЛАС" в стовпець "ДИСКО"додати відео-пісню в
стилі ДИСКО.

ПОЯСНЕННЯ: В СТОВПЕЦЬ "ДИСКО" ПРИКРІПИТИ ПІСНЮ

,

КОМПОЗИЦІЮ, ВІДЕОКЛІП З КОРОТКИМ ОПИСОМ. РОБОТУ
ПІДПИСАТИ - ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я ТА КЛАС. МОЖНА КОМЕНТУВАТИ РОБОТИ ІНШИХ (не забувайте, що
дошку бачите не тільки ви). ВЕЛИКЕ ПРОХАННЯ:НЕ ПОВТОРЮВАТИ ПІСЕНЬ.













27.04.202
2=

ТЕМА.

ПОПУЛЯРНІ ВІА

Доброго дня, мій друже! Ти, мабуть, знаєш, що у світі поп-музики є не тільки солісти, а й безліч гуртів. Хочеш дізнатися про історію розвитку популярних груп? Тоді приєднуйся!


Музичний колектив (музичний ансамбль, гурт)

колектив людей, об'єднаних спільною роботою, що пов'язана з музикою. Як правило, музичний колектив складається з музикантів, але в нього можуть входити й інші музичні діячі (продюсери, звукорежисери) або люди, які безпосередньо до створення музики не причетні (художники, поети).

У рок-музиці для колективів використовується термін «рок-гурт». Від цього терміна походять варіанти «поп-гурт», «панк-гурт» тощо. У джазі використовуються терміни «джазовий ансамбль/ оркестр» і «джаз-бенд». На радянських теренах популярним був термін «вокально- інструментальний ансамбль».

ПОЯВА ВІА

Вокально-інструментальний ансамбль (скорочено ВІА )— офіційне найменування професійних та самодіяльних музичних гуртів на теренах колишнього СРСР у 1960—1980-х роках. Більшість ВІА припинила своє існування наприкінці 1980-х років.

«ВІА», як явище, з'явилися в СРСР у 1960-хна хвилі захоплення радянської молоді
популярними течіями західної музики.



НАТИСНИ НА ПІДКРЕСЛЕНИЙ ТЕКСТ-НАЗВУ І ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДЕО-КОМПОЗИЦІЮ ВІДОМИХ ВОКАЛЬНО- ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ АНСАМБЛІВ
ОСОБЛИВОСТІ ВІА
Типовий ВІА складався з 6-10 і більше осіб, до числа яких зазвичай входили по кілька вокалістів та мультиінструменталістів, на чолі стояв художній керівник, який міг входити, а міг і не входити до числа виконавців, а також музичний керівник. Учасники змінювалися, а різні пісні могли виконуватися різними солістами. Якщо у рок-групах соліст зазвичай одночасно грав на якомусь інструменті, то у ВІА соліст набагато частіше тільки співав. Більшість музикантів ВІА були професіоналами, рівень виконавської майстерності був досить високий.
Іноді ВІА виступали як акомпанемент відомого сольного виконавця, наприклад:С. Ротару та ВІА «Червона рута», А. Пугачова та ВІА «Рецитал».
С. Ротару та ВІА "Червона рута" - Два перстені


Алла Пугачёва и группа "Рецитал" песня "Алло !!!" 1987

РЕПЕРТУАР ВІА
Репертуар ВІА визначався умовами вільнодумних, впливів, отже переважно складався з пісень, написаних професійними композиторами та поетами (тобто членами Спілки композиторів і Спілки письменників). У першій половині 1980-х років існував навіть норматив: не менше 80% репертуару ВІА повинні були складати «пісні радянських композиторів». Програма ансамблю офіційно затверджувалася худрадою, це було неодмінною умовою для виконання її на публіці.



Стиль музики ВІА був різноманітний. Він включав в себе як фолк і етно-мотиви, так і диско(«Червоні маки», «Здрастуй, пісне»),рок-музику
(«Аріель», «Квіти») і сінті-поп. Звучання ВІА
розглядають як специфічний жанр в радянській популярній музиці. Слід зазначити, що саме ВІАсформували і підготували музичний пласт

розвитку біг-біт та поп-музики, сформували



глядацьку аудиторію для наступного музичного
напряму в СРСР - рок-музики.




Однак у виконанні музики яскраво виражені рок- моменти, будь то соло електрогітари або занадто гучний голос артистів, не рекомендувалося. Не віталися сучасні ритми і новітні напрямки, будь то нова хвиля та ін. Тому композиції ВІА були, як правило, нескладні, не більше 3-4 хвилин, і без серйозної імпровізації.
У текстах ВІА звучали патріотичні та військово- патріотичні мотиви, любовна лірика, суто радянські мотиви романтики праці; зустрічалися пісні-жарти, романси, народні пісні, твори на актуальні теми. Переважно твори несли виражено позитивний заряд, прославляли радянський спосіб життя, говорили про щастя, радості, трудові й бойові звитяги.
Окремі ВІА мають фольклорне спрямування
Їх репертуар формується з обробок народних пісень або пісень українських композиторів у народному стилі. У використанні народних інструментів (серед них – сопілка, бандура) поєднано стильові засади поп-музики та виконавські манери народних музик.
Серед таких ВІА в Україні – «Кобза», «Еней» (Київ), «Орфей», «Водограй» (Дніпропетровськ), «Беркут» (Івано- Франківськ), «Червона рута» (Ялта).
Сучасний гурт — група музикантів,



об'єднаних однією роботою —створенням та виконанням музичних
композицій у певному обраному стилі сучасної музики

«Піккардійська терція» було створено у 1992 р.

студентами Львівського музичного училища. Відтоді «Піккардійська терція» стала справжньою візитівкою всієї України. Гурт одним із перших почав виконувати пісні а капела. Оригінальна обробка народних пісень та унікальні особливості їхнього виконання виділяють цей колектив з-поміж усіх інших.

СПІВАЄМО ПІСНЮ

НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯ
ТА ВИКОНАЙТЕ ТЕСТОВІ
ЗАВДАННЯ
НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯ
ТА ВИКОНАЙТЕ ДОМАШНЄ
ЗАВДАННЯ НА СПІЛЬНІЙ ДОШЦІ PADLET
"МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 7 КЛАС"
в стовпець "ПОПУЛЯРНІ ВІА"
додати відео пісні будь-якого ВІА

ПОЯСНЕННЯ: В СТОВПЕЦЬ "ПОПУЛЯРНІ ВІА"



ПРИКРІПИТИ ПІСНЮ, КОМПОЗИЦІЮ, ВІДЕОКЛІП З КОРОТКИМ ОПИСОМ. РОБОТУ ПІДПИСАТИ - ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я ТА КЛАС. МОЖНА КОМЕНТУВАТИ РОБОТИ ІНШИХ (не забувайте, що дошку бачите не тільки ви)
.
ВЕЛИКЕ ПРОХАННЯ: НЕ ПОВТОРЮВАТИ ПІСЕНЬ. БАЖАЮ УСПІХУ!

20.04.2022р

                            Тема.ПОПУЛЯРНА МУЗИКА -

ЗІРКОВІ ІМЕНА


Вітаю тебе, мій друже! Сьогодні на вас чекає подорож у Країну поп - музики. Сьогодні ви дізнаєтеся про історію розвитку поп-музики та познайомитеся з іменами відомих поп-зірок.

У 50-х роках XX ст. поп-музикою (англ. popmusic, від popular music — «популярна,загальнодоступна музика») називали рок-музику;

пізніше ці поняття розділилися.


Поп-музика — це розважальна масова музика,

що використовує стилі, жанри і форми року.


Поп-музика має двояке значення. Загалом поп- музика - це в цілому вся сучасна музика, яку виконують і слухають сучасні люди. Вона включає всі напрями, крім народної та класичної музики. Друге значення поп-музика як окремий музичний напрямок, має своєю особливістю ритмічність, мелодійність і танцювальне звучання. Акцент зроблений на голосі і тексті, а потім на інструментальному виконанні.
У тому ж напрямі діяли Техно,Хіп-хоп,Джангл-біт
які набули величезної популярності в танцювальних клубах у 90-х роках минулого століття.Танцювальний ритм став особливо
важливим елементом музики, а мелодія і слова вокальної партії відступили на другий план.

Популярна музика з кожним роком збагачувалася

новими іменами: у США естрада була тісно

пов'язана з джазом




у Франції був популярним стиль шансон.













НАТИСНИ НА ПРІЗВИЩЕ ПІД ФОТО І ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДЕО-КОМПОЗИЦІЮ ВІДОМИХ ВИКОНАВЦІВ ПОП-МУЗИКИ



       ФРЕНК СІНАТРА                           Едіт Піаф                           Мірей Матьє

 Джа Дассен           Андріано Челентано       Тото Кутуньо

Поп-музика тепер стає основною
танцювальною музикою на дискотеках

Найпопулярніші поп-співаки 80-х і 90-х років, такі як

Мадонна  , Спайс Герлс,зуміли поєднати

танцювальний ритм з мелодією і віршами

Спайс Герлс                                  Мадонна
У 1980-х роках у США з'являються нові зірки:
Леді ГагаКеті ПерріДжастін Тімберлейк — сучасні поп-виконавці.




Паралельно розвивалася й українська популярна естрадна музика — зірками нашої сцени у 70-90-х роках були С.Ротару , Н.Яремчук,О.Білозір ,А.Кудлай,

ПРОЧИТАЙ В Хмарі слів

ВИСЛІВ ПРО ПОПУЛЯРНУ МУЗИКУ СЬОГОДНІ ШАРЛЯ АЗНАВУРА або перегляньте нижче.


РИТМІЧНА ГРА
НАТИСНІТЬ НА Посилання
ВИКОНАЙТЕ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ НА СПІЛЬНІЙ ДОШЦІ PADLET "МУЗИЧНЕ
МИСТЕЦТВО 7 КЛАС"стовпець
"ПОП-МУЗИКА".
ПОЯСНЕННЯ: В СТОВПЕЦЬ "ПОП-МУЗИКА" ПРИКРІПИТИПІСНЮ, КОМПОЗИЦІЮ, ВІДЕОКЛІП З КОРОТКИМ ОПИСОМ.
РОБОТУ ПІДПИСАТИ - ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я ТА КЛАС.МОЖНА КОМЕНТУВАТИ РОБОТИ ІНШИХ (не забувайте,що дошку бачите не тільки ви). ВЕЛИКЕ


ПРОХАННЯ: НЕ ПОВТОРЮВАТИ ПІСЕНЬ. БАЖАЮ УСПІХУ!



13.04.2022р.

ТЕМА.ІСТОРІЯ РОК-МУЗИКИ

Вітаю! Сьогодні на вас чекає зустріч із популярним напрямом у музиці XX — початку XXI століть — рок-музикою.

Рок-музика виникла у Великобританії та США на

початку 50-х років XX століття, коли проблема

«молодь і музика» загострилась, як ніколи.

Головним роковим інструментом стала


електрогітара.

Експресивна й агресивна, в рок-

музиці вона стала візитною карткою. Рокери




проголосили
: «Електрогітари та гучність — ось


наша зброя».


 Легендарний британський біт-рок-гурт - ЦЕ
«The Beatles»

Найвідомішою групою що виникла на базі ритм- енд-блюзу і впродовж усієї своєї кар'єри
поверталася до блюзових коренів, є «The Rolling
Stones».

У 60-70-х роках починають формуватися та
розвиватися численні течії року:
-ПРОСЛУХАЙТЕ МУЗИЧНІ ЖАНРИ РІЗНИХ
НАРЯМКІВ РОКУ
РОК-МУЗИКА В УКРАЇНІ
Українська рок-музика виникла наприкінці 1960-х років та була представлена творчістю
аматорських біг-бітових та ритм-енд-блюзових
гуртів («Еней», «Гуцули»,пізніше — «Діалог»,








«Крок», «Лабіринт»

-Перегляньте відеоролик про гурт "Гуцули"
Рок гурт Гуцули - Афини (1989р.)
У наш час в Україні проводиться ряд
рок-фестивалів, наприклад, «Тарас Бульба», «Рок Січ», «Чайка», «Славське Рок», «Шешори» тощо
Сучасна українська рок-музика має багато напрямків, наприклад, альтернативний рок - поп-рок
(Лама,гурти"Антитіла», «Друга ріка», «Скрябін»,



«С.К.А.Й.»)

Антитіла Друга ріка

Скрябін

"С.К.А.Й."

Гурт «Океан Ельзи" або скорочено "О.Е."







Культовий український рок-гурт, створений у 1994 році у Львові. Склад гурту змінювався кілька разів. Незмінним лідером та вокалістом гурту є Святослав Вакарчук.

- Прослухайте твір гурту Океана Ельзи

СПІВАЄМО ПІСНЮ

- Пропоную  виконати пісню -караоке  Скрябіна "Мам"


НАТИСНІТЬ НА ПОСИЛАННЯ
ТА ВИКОНАЙТЕ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ НА СПІЛЬНІЙ ДОШЦІ PADLE"МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО 7 КЛАС"
стовпець "РОК-МУЗИКА"

ПОЯСНЕННЯ: В СТОВПЕЦЬ "РОК-МУЗИКА" ПРИКРІПИТИ



СВОЮ УЛЮБЛЕНУ ПІСНЮ, КОМПОЗИЦІЮ, ВІДЕОКЛІП З
КОРОТКИМ ОПИСОМ. РОБОТУ ПІДПИСАТИ - ПРІЗВИЩЕ,
ІМ'Я ТА КЛАС. МОЖНА КОМЕНТУВАТИ РОБОТИ ІНШИХ (не забувайте, що дошку бачите не тільки ви ЇЇ БАЧАТЬ ВСІ ).
БАЖАЮ УСПІХУ!

09.02

Тема. РОК-Н-РОЛ


ДОБРОГО ДНЯ! МИ ПРОДОВЖУЄМО ВИВЧАТИ
МУЗИКУ ХХ СТОЛІТТЯ Й ОЗНАЙОМИМОСЯ З
НАПРЯМОМ, ЯКИЙ Є ПОПЕРЕДНИКОМ РОК-МУЗИКИ.

Рок-н-ро(англ. Rock’n’roll — крутись гойдайся)- це танець, що виник на початку 50-хроків XX століття у США. Він характернийпростою мелодією з блюзовими інтонаціями всупроводі важкого та одноманітного акцентованого ритму.

Як правило, середвиконавців рок-н-ролу є соло-співак, соло-електрогітара та саксофон.

-Прослухайте музчний твір Bill Haley & His Comets — «Rock Around
The Clock»



Термін рок-н-рол запровадив диск-жокей ізКлівленда Алан Фрід у 1951 році.

Особливості музики рок-н-ролу: характеризується

простою мелодією,побудованою на рифах,

що супроводжуєтьсяважким,

монотонним та одноманітним ритмом закцентами

на другій і четвертій долях такту.

Рей Чарльз — «Hit The Road Jack»


- Прослухати музичний твір 

Рок-н-рол суттєво вплинув на формування інших


напрямів танцювальної музики (твіст, медісон,






шейк, джайв тощо).
 

Рок-н-рол увібрав у себе риси блюзу, ритм-енд

блюзу, бугі-вугі, джазу та кантрі.

Ритм-енд-блюз -(англ. скорочено — R&В, ар-енд-бі)










різновид блюзу, що має експресивну мелодику,
інструментальний початок, темп та енергійний біт.
Спочатку виконувався
вокалістом у супроводі саксофона,гітари, фортепіано, контрабаса та ударних,
а пізніше — електрогітари та електрооргана.Проте титул «короля рок-н-ролу»
завоював Елвіс Преслі —американський співак і актор, одна з найбільш епатажних фігур у шоу-бізнесі XX століття.
- Прослухайте музичні твори Елвіса Преслі.

- Складємо пазли, перейшовши за посиланням
                                          1.П а з л и
- Виконайте гру ,поєднавши фото та їх призвища
                               2.Гра " Джаз і рок-н-рол"

СПІВАЄМО ПІСНЮ
-Розучити музичний твір

-Переглянути та ознайомитись на платформі 


Комментариев нет:

Отправить комментарий