понедельник, 16 марта 2020 г.

17.03.
Математика.


Тема.  Письмове множення трицифрових чисел на двоцифрові.Розв'язування задач на рух.
                
Мета. Ознайомити учнів із множенням трицифрових чисел на двоцифрові  .    
              Закріплювати  вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження числа за двома
               різницями .Розвивати в учнів логічне мислення . Виховувати акуратність ,
               дисциплінованість , зосередженість .
Обладнання. Малюнки,  схема подорожі ,картки , короткий запис задачі,
                                 схема виразу , таблиця для усного рахунку .

Тип уроку : комбінований .
                               Хід уроку
 I Організаційна частина.

                Продзвенів для нас дзвінок ,
                   Починаймо наш урок !

II. Повторення вивченого. Актуалізація опорних знань учнів .
1. Перевірка домашнього завдання .

а) Індивідуальне опитування .
  Робота по картках
                                         
                                              
          Картка 1                         Картка 2                               Картка 3                             
                                                                                
Розв язати вирази .              Розвязати вирази              Розвязати вирази

    156 *  7 + 14 * 9 5               68 * 23 -  107 * 4                680 *3 + 46 *35

    (  1092 +1330 = 2422  )   (  1564 – 428 = 1136 )             (5040 + 1610 )=6650

2. Геометричний матеріал .
 - Нас знову чекає якесь завдання .
                Завдання
     Територія ярмарку має форму прямокутника. Ширина – 20м, а довжина у
    2 рази довша .1/10 площі займають торгові ряди . Яку площу займають          торгові ряди ?

3.Повідомлення плану уроку.
  - Оскільки територія ярмарку дуже велика , щоб нам не заблукати ми
    будемо рухатися за маршрутом , на який показують нам стрілочки .
        ( 1.Усний рахунок .
           2.Хвилинка каліграфії.
           3.Новий матеріал.
           4. Закріплення.
           5.Підсумок.)
4. Усний рахунок .
         Знайти значення виразів .(Колові вирази .)
              60*60         ( 3600  )           60*60
              18*40           (720 )              3600:200
              4800:80        (60   )              18*40
              720:6           ( 120 )             720:6
              3600:200      (18   )               120*40
               120*40         (4800 )           4800:80

гра «Ніч і день"                                                        
             . Знайди 1/5 від числа 40 ( 40:5=  8 )
              . Одержаний результат збільш у 100 разів . ( 8 * 100 = 800 )
            . Знайди половину від одержаного числа . ( 800 : 2 = 400 )
             .Збільш   його на 12 (400 + 12 = 412 )

   - Запишіть каліграфічно число 412 . Зверніть увагу на правильність написання цифр . Сядьте рівно , зошит покладіть правильно .
   - Виберіть царівну сьогоднішньої хвилинки каліграфії

1 Оголошення теми уроку .
  - Діти ,на сьогоднішньому уроці ми будемо вчитеся  виконувати письмове множення трицифрових чисел на двоцифрові .

-Давайте пригадаємо письмовий запис множення на двоцифрове число.(Одиниці записуємо під одиницями , десятки – під десятками .Зверніть увагу – під сотнями вільне місце .

 - Попрацюйте в парах і спробуйте пояснити хід обчислення виразу .
- Підніміть руку , хто може пояснити хід обчислення виразу ?

 (Множення розпочинаємо з одиниць ....
 При множенні на десятки цифри починають записувати під десятками .
 в останній дії знаходимо суму знайдених неповних добутків . )



                
              412
          *
               37
             ---------
     +    2884                        -     Як називається число 2884 ?
         1236                                                          число 1236 ?
        -------------
         15244                                                                   15244


3 . Робота з підручником .
    - Переходимо до слідуючої лавки .Вона пропонує нам  закріпити вивчений матеріал .   (Закріплення )
     
  1)№820   1 і 2 -  з коментуванням біля дошки .
                   3 і 4 – самостійно . (Назвіть відповідь виразу. ..... Покажіть сигналами  чи згодні ви з такою відповіддю?.  Але є деякі учні , у яких інша відповідь .Все-таки правильна відповідь....Вдома зробите роботу над помилками і перерахуєте цей вираз .)

       Додатково :      258         (22962)
                               *  89
                                ____
                               2322
                             2064
                            ----------
                             22962

4 .Розв язування задач .
 2) №821
  - Прочитайте задачу .

 Аналіз розвязання  задачі .
- Чи можемо дізнатися яка маса 1 ящика з печивом  ? ( Ні , бо не знаємо масу усіх ящиків з печивом .)
- А що сказано про масу усіх ящиків з печивом ?  (Вона така сама  як і маса усіх ящиків з цукерками .)

- Чи можемо ми дізнатися масу всіх ящиків з цукерками ? ( Так , бо нам відома маса 1 ящика з цукерками і кількість таких ящиків ).
 - То про що дізнаємося в 1дії ? ( Яка загальна маса цукерок а отже і печива )
 - А що можна знайти у 2 дії ? ( Масу 1 ящика печива )

 - Запис розвязання задачі на дошці і в зошиті .
  ( Оцінювання відповіді . )

 3) №822.
 - Прочитайте задачу .

 -Скільки машин з капустою відправили 1 дня ?
 - Що сказано про 2 день  ?
 - Що ще відомо про 2 день?
 - Яке запитання задачі ?
       Аналіз  розв язання задачі .
 - Чи можемо ми дізнатися скільки тон капусти відправили 2 дня  ? ( Ні )
 -  Чому? ( Тому що не знаємо ск. тон капусти на 1 машині )
 - А чи можемо дізнатись  ? (Ні )
 - Чому ? ( Тому що не знаємо на ск . більше машин відправили 2 дня )
  - А можемо дізнатись ? ( Так .)
  - Як? ( 7-4)

  - Складіть план розв язання задачі . (Робота в парах )
  - Розв яжіть самостійно .

 Висновок

IV .Підсумок уроку .
V. Домашнє завдання .















Комментариев нет:

Отправить комментарий